Doğalgaz, elektrik ve su zammı derken vatandaş nasıl daha az fatura öderim sorusunun yanıtını arıyor. Doğalgaz faturanızı düşürmek istiyorsanız bu yöntemleri mutlaka deneyin. %25'e kadar daha az doğalgaz faturası ödeyebilirsiniz. Doğalgazdan tasarruf etmek için yapılması gerekenleri sıraladık.

Doğalgaz'a son 1 yılda 4 defa zam geldi ve yüzdelik oran ile baktığımızda ise %100'ün üstüne çıktı. Haliyle enerji piyasasındaki bu artış neticesinde elektrik ve su da zamlardan nasibini aldı. Vatandaş ise aynı orantıda artmayan maaşlarından ötürü, faturalarında tasarrufa gitmeye başladı. Hangi yöntemlerle doğalgaz faturasını daha ucuza denk getirebilirsiniz, bu sorunun yanıtını sizler için araştırdık. Doğalgaz tasarrufu yaparken dikkat edilmesi gerekenler oldukça basittir.

Doğalgaz Faturasında Tasarruf Rehberi!

Doğalgaz tasarrufunda temel olarak yapmanız gereken şeyin oda sıcaklığını düşürmek olduğunu belirtelim. Temel olmasıyla birlikte en etkili sonuç veren tasarruf yöntemi budur. Elbette bu yöntemi sizler de biliyorsunuz. Dolayısıyla yalnızca bununla sınırlı kalmayacak ve rehberimizde çok daha farklı tavsiyelere yer vereceğiz. Bu sayede doğalgaz faturanızı %25'e kadar düşürebileceksiniz.

doğalgazzzz

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

Kombi Suyu Sıcaklığını Düşürün

Kombi dönüş suyu sıcaklığının düşürülmesi, doğalgaz faturanıza ciddi anlamda katkı sunacaktır. Üstelik eğer beklentilerin üzerinde sıcaklık düşüşü meydana gelir ise bunu kısa süre içerisinde düzeltebilirsiniz. Oda sıcaklığına tam anlamıyla etki sağlamayacağından ötürü kombi dönüş suyundaki sıcaklığın düşürülmesi hem faturanıza hem tüketim miktarınıza etki eder. Düşük doğalgaz faturası ödemek için yapılması gerekenler arasında ilk sıradadır.

Doğalgazda Eco Modu Açın!

Doğalgaz kullanımında Eco Mod'un önemi çok yüksek. Sürekli olarak sıcak suya ihtiyaç duymadığınız bir gerçek. Dolayısıyla ani sıcak su ihtiyacınızın karşılanması adına hazırda bekleyen bir sistem elbette daha fazla doğalgaz yakacaktır. Hem doğalgaz hem de elektrik tasarrufu adına kombinizi Eco Mod'a ayarlamanızda fayda var.

doğalgazzzzzz

Yalıtım Hayat Kurtarır!

Evinizin kapı ve pencerelerinde yalıtımın olması, daha az doğalgaz ile daha fazla sıcaklık elde edebileceğiniz anlamına gelir. Dışarıdaki soğuk havanın ev ile iletişimini kesmek en doğru seçeneklerden biri olacaktır. Yalıtımlı evler, düşük doğalgaz faturası konusunda bir adım öndedir. Doğalgaz faturamı nasıl düşürebilirim diyenler için bu yöntemler oldukça etkilidir.