Doğalgaza yapılan yüzde 15 zamma tepkiler büyüyor. Ekonomik kriz, işsizlik, artan nüfus derken yapılan bu zam artık isyan bayraklarını açtırdı.

Doğalgaza Eyül ayında zam haberi geldi. Doğalgaza yüzde 15 zam yapıldığı açıklandı. Zam açıklamasının ardından tepkiler büyümeye başladı.

Doğalgaza gelen yeni zam sosyal medyanın gündeminde. Doğalgazda sanayi ve elektrik üretim amaçlı tarifeye yüzde 15 zam yapıldı. 

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin BOTAŞ internet sitesinde Eylül ayına ilişkin tarife tablosunda zam şoku yaşandı..

BOTAŞ'ın tarifesinde 1000 metreküp doğalgaz için 1488 lira olarak fiyat belirlendi. Sanayi aboneleri için açıklanan tarifede ise ağustostaki tarifeye göre 1000 metreküp doğalgaz için yüzde 15 artışla 2 bin 50 lira, elektrik üretim santrallerinin kullandığı 1000 metreküp doğalgaz için ise yüzde 15 artışla 2 bin 369 lira oldu. 

Emekliye kredi değil, ek ödeme verilecek! 40.000 TL'ye kadar onay almak mümkün olacak! Emekliye kredi değil, ek ödeme verilecek! 40.000 TL'ye kadar onay almak mümkün olacak!

Zamlara dair sosyal medyada tepkiler sürüyor. Muhalefet partililer de doğal gaz zammına tepki gösteren twitterler attı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN ZAM ÇIKIŞI! DÜŞÜN ARTIK HALKIN SIRTINDAN!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapılan zamlara dair Twitter hesabından şunları yazdı;

"Bir sonraki adım, zammın halka yansıtılmasıdır. Saray, gözüm üzerinde; hanelere ne elektrik ne de doğalgaz zammını aklından bile geçirme! Size süre tanıdık, Oturun elektrik şirketleriyle konuşun ve 84 milyonu ilgilendirecek bir kış destek paketi açıklayın dedik. Hazine'yi peşkeş çektiğiniz o şirketler biraz az kar etsin, düşsün bu halkın sırtından artık!"