Alınan haberlere göre, doğal gazda kış aylarının da başlaması ile yeni dönem hayata geçiriliyor. BOTAŞ’ın yaptığı açıklamaya göre vatandaşın alım gücü yeni dönemde hesaplamalarda baz alınıyor olacak.

13-14-15-16-17 Ocak tarihine dikkat! Banka 30 bin TL kimlik numaranızdan ödeme yapacak! Tek başvuru yeterli olacak 13-14-15-16-17 Ocak tarihine dikkat! Banka 30 bin TL kimlik numaranızdan ödeme yapacak! Tek başvuru yeterli olacak

Sosyal tarife olarak adlandırılan çalışmada doğalgaz faturalandırmaları, vatandaşın alım gücüne göre bir tarife kullanarak yapılacak.

BOTAŞ, evlere verilen doğalgazda sosyal tarifeye geçmek için yapılan çalışmaların sonuna geldiklerini bildirdi.

dogalgaz

Daha önceden konutlarda kullanılan elektrik faturalarına getirilen kademeli tarife uygulamasına benzer bir yapının doğalgaz için de kurulacağı bir sistem gündemde konuşulmaya başlanmıştı.

Konu ile ilgili olatak TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda önceki gece, BOTAŞ’ın kamuya olan vergi borçlarının silinmesine ilişkin kanun teklifi görüşülürken, milletvekilleri, doğalgaz fiyatlarının belli bölgeler için sübvanse edilmesini gündeme getirdi.

Tam Kapanma' Döneminde Borcu Olan Elektrik ve Doğalgaz Aboneleri Dikkat haberi. Son Dakika Ekonomi haber başlıkları ve gelişmeler - Ağrı Hürses

Milletvekilleri, lüks bir evde kullanılan doğalgazın fiyatı ile dezavantajlı mahalle ya da illerde kullanılan doğalgazın fiyatının aynı olmaması gerektiğini söylediler. Sorular üzerine BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Abdülkadir Yaylacı, doğalgazda sosyal tarifeye geçilmesi konusunda çalışma yaptıklarını ve son aşamaya gelindiğini söyledi. Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, Yaylacı “Konutlara kademeli ve kullanım yerine göre fiyat belirlenmesine ilişkin çalışmamız var. Yakın bir zamanda açıklanacak” dedi.