Doğalgaz yardımı nasıl alınır merak ediyorsanız 2500 TL'lik yardım için başvuru şartlarını açıklayalım. Kış mevsimi geldi ve soğuk havalar herkesi etkilemeye başladı. Bakanlık bu doğrultuda harekete geçti. İşte son dakika doğalgaz yardımında gelişmeler...

Garanti BBVA Bankası Duyurdu: Banka Maaş Alan Kişiler İçin 100.000 TL Ödeme Yapıyor! Garanti BBVA Bankası Duyurdu: Banka Maaş Alan Kişiler İçin 100.000 TL Ödeme Yapıyor!

Doğalgaz kullanımında dünya çapında yaşanan indirimin ardından ülkemizde de faturaların ucuzlaması bekleniyor. Bunun yanı sıra devletin düzenli olarak sağladığı desteklerden söz edelim. Kış mevsimi ve soğuk havalar geldi çattı. Bundan sonraki süreçte doğalgaz kullanımı daha da artacaktır. Peki 900 - 2500 TL arasında değişen doğalgaz ödemesinden nasıl faydalanacaksınız? Bu şartları karşılayanlar doğalgaz ödemesi almaya hak kazanıyor. İşte detaylarıyla birlikte doğalgaz ödemelerinde son durum haberimizde...

Doğalgazda Gelir Şartı Aranıyor!

Doğalgazda gelir şartına büyük önem veriliyor. Özellikle de hanede kişi başına düşen aylık gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekmekte. Bu şartı karşılayanlar için diğer önemli şartları da aktaralım:

  • Türk Vatandaşı olmanız gerekiyor.
  • e-Devlet üzerinden başvuruda bulunmak.
  • Doğalgaz arzı sağlanan bölgede ikamet etmek.
  • İkamet adresine bağlı kişinin adına kayıtlı doğalgaz aboneliği
  • Abonelik türünün mesken olma şartı
  • SYD Vakfının hak sahipliği kararı

Doğalgaz Yardımına Başvurular e-Devlet'ten!

e-Devlet üzrinden doğalgaz yardımına başvuruda bulunabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu noktada vatandaşa en iyi yardımı sunabilmek için hem bütçe hem de ödeme hızı anlamında elinden geleni yapıyor. Doğalgaz yardımı almak isteyen ailelerin, doğalgaz aboneliği üzerine olan birey üzerinden başvuru yapabileceğini belirtelim.