Bugün evinde ölü bulunan ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu, gündeme oturdu. Uzun süredir yakınlarının haber alınamamasından dolayı evine gidilmesi ile öldüğü anlaşılan Doğan Cüceloğlu'nun ölüm nedeni araştırılıyor.

SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat! SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat!
Bugün evinde ölü bulunan ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu, gündeme oturdu. Uzun süredir yakınlarının haber alınamamasından dolayı evine gidilmesi ile öldüğü anlaşılan Doğan Cüceloğlu'nun ölüm nedeni araştırılıyor. Evinde cansız bedeni bulunan başarılı ve sevilen psikolog Doğan Cüceloğlu neden öldürüldü sorusuna yanıt henüz gelmedi. Adli tıptan gelen habere göre ünlü psikoloğun neden öldüğünü öğreneceğiz. Hayatını kaybeden ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu kimdir?

Doğan Cüceloğlu Kimdir?

Ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu, 9 Şubat 1938 yılında Mersin'de doğmuştur. Bugün evinde ölü bulunan Doğan Cüceloğlu, Mersinlidir. Mersinli olan 83 yaşındaki Doğan Cüceloğlu, İstanbul'da yaşamaktaydı. Birçok bilimsel makale yazan, çeşitli eğitimler ve seminerler veren ve alanında oldukça başarılı bir psikolog olan Doğan Cüceloğlu alanında çok başarılıydı. Doğan Cüceloğlu 11 kardeştir. Mersin Silifke'de dünyaya gelen Doğan Cüceloğlu, 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğudur. En küçük çocuk olan Doğan Cüceloğlu ilkokul, lise eğitimini Ankara ve Kırklareli'nde tamamlamıştır. Lise eğitimini başarıyla tamamlayan Doğan Cüceloğlu, İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Doğan Cüceloğlu, Amerika'da doktora yapmıştır. Doğan Cüceloğlu, ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını yaptıktan sonra Türkiye'ye dönmüştür. Türkiye'ye döndükten sonra Hacettepe Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi'nde görev yapmıştır. Öte yandan Fulbright bursu ile Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde eğitim görevlisi olarak 1 sene görev yapmıştır.

Doğan Cüceloğlu Amerika'da yaşadığı dönemde Emily adında biriyle evlenmiştir. Doğan Cüceloğlu'nun eski eşi Emily ile olan evliliğinden 3 tane çocuğu olmuştur. Doğan Cüceloğlu'nun ilk eşiyle olan evliliğinden Ayşen, Elif ve Timur adında 3 tane çocuğu olmuştur. 10 yıl süren evliliğin ardından boşanan Doğan Cüceloğlu, Yıldız Cüceoğlu ile evlenmiştir. 40'ı geçen bilimsel makale yayınlayan ve pek çok kitabı bulunan Doğan Cüceloğlu'nun  ilk kitabı İnsan İnsana'dır.Doğan Cüceloğlu'nun Kitapları

Doğan Cüceloğlu'nun kitapları sırasıyla;

İnsan İnsana Sohbetler 1

İnsanı Ararken Damdan Düşen Psikolog

Korku Kültürü

Onlar Benim Kahramanım

Bir Kadın Bir Ses

Başarıya Götüren Aile

'Mış Gibi' Yaşamlar

'Keşke'siz Bir Yaşam İçin İletişim

Savaşçı

İçimizdeki Biz

Yetişkin Çocuklar

İyi Düşün Doğru Karar Ver

İçimizdeki Çocuk

İnsan ve Davranışı

İnsan İnsana