Doğduğun Ev Kaderindir Barış kimdir? Gerçek adı ne? Engin Öztürk evli mi her yerde aranmaya başladı. Başrollerini Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol'un paylaştığı Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ikinci sezonuyla çarşamba akşamına damga vurmaya devam ediyor.

İçimizdeki Ateş Dizisi İlk Bölüm Reytingleriyle Beklentileri Şaşkınlığa Uğrattı! İçimizdeki Ateş Dizisi İlk Bölüm Reytingleriyle Beklentileri Şaşkınlığa Uğrattı!
Doğduğun Ev Kaderindir Barış kimdir? Gerçek adı ne? Engin Öztürk evli mi her yerde aranmaya başladı. Başrollerini Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol'un paylaştığı Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ikinci sezonuyla çarşamba akşamına damga vurmaya devam ediyor. yeni karakterlerle Zeynep ve Mehdi'nin zorlu hikayesine yeni bir boyut katılan dizide haftalardır adı geçen ancak bir türlü yüzünü göremediğimiz Zeynep'in patronu Barış ortaya çıkacak. Hal böyle olunca Doğduğun Ev Kaderindir Barış nasıl biri? Engin Öztürk nereli, kaç yaşında merak ediliyor.Doğduğun Ev Kaderindir Barış kimdir? 

Doğduğun Ev Kaderindir Barış, başarılı bir avukattır. Zeynep’in çalıştığı hukuk bürosunun sahibi olan Barış; genç, yakışıklı ve başarılı bir avukattır. Disiplinli, azimli ve adil bir karakteri vardır. Geçmiş yaşamları birbirine çok benzeyen Barış ve Zeynep kısa zamanda birbirlerini fark ederler.

Doğduğun Ev Kaderindir Engin Öztürk'ün hayatı

28 Eylül 1986 tarihinde Eskişehir'de doğmuştur. Asker emeklisi bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü çocuğudur. Eskişehir'de büyümüş ve Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için Ankara'ya gelmiş ve daha sonra 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünde okumaya başlamış, 2012 yılında mezun olmuştur.

2010 yılında seçmelerine katıldığı Fatmagül'ün Suçu Ne? adlı Kanal D dizisinde Selim Yaşaran karakterine hayat verdi. Dizi Engin Öztürk'ün Türkiye ve Arap ülkelerinde tanınmasına sebep olmuştur. Dizinin 2012 yılında sona ermesi üzerine üniversite okuduğu dönemde hem oyun oynadığı hem de barmenlik yaptığı barın sahibi ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu'nun başrolünü üstlendiği Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Komiser Emre karakterini canlandırmıştır. Star Tv'de yayınlanan ve büyük ses getiren Muhteşem Yüzyıl dizisinde II.Selim rolünü üstlenmiştir.

Engin Öztürk'ün rol aldığı dizi ve filmler

2010-2012 - Fatmagül'ün Suçu Ne?
2012-2013 - Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
2013-2014 - Muhteşem Yüzyıl
2013 - Çanakkale Yolun Sonu (Mustafa Kemal ATATÜRK) (Sinema Filmi)
2014 - Hayat Yolunda (Op. Dr. Cem Korcan) (TV Dizisi)
2015 - Hatırla Gönül (Yusuf) (TV Dizisi)