Doktor Ebru Ergin olayı sosyal medyanın gündeminde. Peki Doktor Ebru Ergin kimdir, Kaç yaşında? Dr Ebru Ergin olayı nedir, neden gündemde?

Doktor Ebru Ergin olayı bugün sosyal medyanın gündemine oturdu. Ankara'da yaşayan ve hastanede çalışan Dr Ebru Ergin hastasına raporsuz ilaç vermek istemediği için şiddete uğradı. Sosyal medyanın gündemine oturan olayın ardından birçok kişi Dr Ebru Ergin kimdir, Kaç yaşında sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki Doktor Ebru Ergin olayı nedir, neler yaşandı?

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Doktor Ebru Ergin, bir hastasına raporsuz ilaç vermediği gerekçesiyle darp edildi. Şiddete uğrayan ve yaralanan doktor, hemen çalıştığı hastanede tedavi altına alındı. Olay sosyal medyanın da gündemine otururken birçok kişi arama motorunda Dr Ebru Ergin kimdir, Kaç yaşında sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki Doktor Ebru Ergin olayı nedir neden gündemde?

Doktor Ebru Ergin olayı nedir?

Dr Ebru Ergin, Ankara’da görevli olduğu Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastasına raporsuz ilaç vermediği gerekçesiyle şiddete uğradı. Korku dolu anları anlatan Ebru Ergin, saldırının kendisine sistematik olarak düzenlendiğini söyledi. Ortada tartışma çıkacak bir konu olmadığını zaten yanında güvenlik de bulunduğunu söyleyen doktor, hastaya gerekli açıklamayı yaptığını ancak hastanın kendisine psikiyatri raporu olduğunu söyleyerek tepki gösterdiğini dile getirdi. Ardından da şiddete uğrayan Doktor Ebru Ergin çalıştığı hastanede tedavi altına alındı.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

Doktor Ebru Ergin kimdir, kaç yaşında?

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Dr. Ebru Ergin 1998 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Uzmanlığını nöroloji üzerine yapan ergeni, 2008 yılında da uzmanlığını tamamladı. Dr. Ebru Ergin bakar Nöroloji uzmanı olarak Ankara'nın Altındağ ilçesinde bulunan Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hala görev yapıyor.