Mart ayından beri yaşanan pandemi ile beraber sağlık çalışanlarının değerini ve kıymetini daha iyi anladık. Koronavirüsün hayatımıza girmesi ile en çok çalışan ve hayatları pahasına mesleklerini yapan kişiler tartışmasız ki sağlık çalışanları oldu.

Mart ayından beri yaşanan pandemi ile beraber sağlık çalışanlarının değerini ve kıymetini daha iyi anladık. Koronavirüsün hayatımıza girmesi ile en çok çalışan ve hayatları pahasına mesleklerini yapan kişiler tartışmasız ki sağlık çalışanları oldu. Hemşire ve ebelerin maaşları, maaş zam oranları merak ediliyordu. Bunlarının yanında bir diğer ve önemli sağlık çalışanı olan ve hastanedenin yapı taşı olan kişiler ise doktorlar. Doktorların maaşlarının yeni senede ne kadar olacağı da merak edilen sorular arasında yerini alıyor. Peki, 2021 yılında doktorların maaşı ne kadar olacak ? Doktorlar maaşı kaç para ? Doktorlar ne kadar maaş alıyor ? Doktor maaşı ne kadar ?Doktor maaşları sabit değildir. Doktor maaşları, doktordan doktora göre değişiklik gösterebilir. Doktorun devlet hastanesinde mi yoksa özel hastanede mi çalıştığına, hangi özel hastanede çalıştığına, doktorun branşına, kaç yıldır çalıştığına ve uzmanlık durumu gibi birçok duruma göre doktorun maaşı değişiklik gösterebilir. Bazı özel hastanelerde bir doktorun maaşı 10 bin TL'yken bir hastanede doktorun maaşı 20 bin TL olabilir. Öyle ki aylık kazancı 120 bin TL olan doktor bile vardır. Bu doktordan doktora değişkenlik gösteren hatta özel hastaneden hastaneye değişiklik gösteren bir durumdur. Ortalama olarak bakmamız gerekirse doktorlar 8-10 bin TL arasında aylık kazanç sağlarlar.

Gelen olarak doktor maaşı ne kadardır diye soracak olursanız, tabloya bakalım.

İşe yeni başlamış olan devlet hastanesi doktoru en az 8 bin TL ile işe başlarken işe yeni başlamış olan bir özel hastane doktoru en az 4 bin TL ile işe başlar. Bunun yanında ise işe yeni başlamış olan bir özel hastane doktoru en fazla 8 bin TL maaş alabilir.

Devlet hastanesinde 4 yıldır çalışan, 4 yıllık bir doktor en az 8 bin 250 TL alırken, devlet hastanesinde 4 yıldır çalışan, 4 yıllık bir doktor en fazla yine 8 bin 250 TL maaş alır.

Eğer özel hastanede 4 yıldır çalışan, 4 yıllık bir doktor en az 8 bin TL maaş ödemesi alırken, özel hastanede 4 yıldır çalışan, 4 yıllık bir doktor en fazla 15 bin TL maaş alır.

Son olarak devlet hastanesinde çalışan 25 yıllık bir doktor aylık en az 10 bin 150 TL maaş alırken yine devlet hastanesinde çalışan 25 yıllık bir doktor en fazla 10 bin 150 TL maaş alır.

Ve özel hastane de çalışan 25 yıllık bir doktor aylık en az 9 bin TL alırken yine özel hastane de çalışan 25 yıllık bir doktor aylık en fazla 120 bin TL kazanır.