Şiddeti protesto eden doktorları hedef alan imam Ahmet Gür’le ilgili adli ve idari soruşturma devam ederken görevden alınmadığı bilgisi geldi.

Kardiyoloji uzmanı Ekrem Karakaya'nın görev yaptığı hastanede katledilmesi üzerine sağlıkta yaşanan şiddeti protesto eden doktorları hedef göstererek bambaşka bir şiddet çağrısı yapan imam Ahmet Gür’ün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da “Soruşturma devam ederken açığa alınması gerekir” diye görüş açıklamasına rağmen açığa alınmadığı öğrenildi.

Sağlık çalışanları Ekrem Karakaya'nın katledilmesinin ardından sağlıkta şiddete karşı 7-8 Temmuz tarihlerinde iş bırakma eylemi yapmışlardı ki doktorların iş bırakma eyleminin ardından Konya'da Selçuklu ilçesine bağlı Bosna Hersek Mahallesi'ndeki Kayalar Camii'nin imamı Ahmet Gür, cuma namazı sırasında hutbede sağlık çalışanlarını açık açık hedef göstererek, “Sen gittin hastaneden boş döndün, iğne yapılacak, oğlun ölecek elinde. Doktor da dedi ki “Sen git grevdeyiz.” Sen öldürmez misin, sövmez misin, dövmez misin? Buna fırsat vermeyelim ya. Herkes akıllı olsun kardeşim” diyerek bir skandala imza atmıştı.

Toplumda tepkiyle karşılanan bu sözler üzerine doktorları hedef gösteren İmam Ahmet Gür hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığı ancak açığa alınmadığı öğrenildi.

Bu arada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da olayın üzerinden üç gün geçmesine rağmen imamın halen açığa alınmaması durumuna “Bence soruşturma yürürken hemen açığa alınması gerekir” dedi.

Sözcü'ye konuşan Konya İl Müftüsü Ali Öge ise şu dikkat çeken cümleleri kurdu;

Kayalar Camii imamı Ahmet Gür doktorları hedef gösterdi

"İmam hakkında inceleme ve araştırma başlatıldı. Hem adli hem de idari açıdan başlatıldı. Dün adli açısından ifadesi alındı bugün de idari açıdan ifadesi alınacak ve sonuca göre değerlendirme yapılacak.

İfadesi alınmadan, konunun bütünlüğü tespit edilmeden bir şey yapmamız yanlışlara sebebiyet verebilir diye düşünüyorum.

Adli ve idari soruşturmanın sonucunu bekliyoruz. Olayı medyaya yansıyan bir boyutu var ve olayın tamamının ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz.

Fenomen Yayıncı Güzelliği ile Büyüledi Fenomen Yayıncı Güzelliği ile Büyüledi

İmamın verdiği ifadenin de tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz. Olay başsavcılıkta. Savcılığın şu an da yapacağı değerlendirmenin ne olacağını bilmiyoruz."