Hekimler grevlerini sürdürüyor! Doktorlar hakları için greve gitti. Hem sağlıkçıya şiddet hem de haklar için eyleme giden hekimlere destek de vardı tepki de! Doktorlar neden grev yapıyor? Acil Servis çalışıyor mu?

Hekimler 15 Aralık yani bugün tüm Türkiye'de gene greve girdi! Peki ama doktorlar neden iş bırakma eylemi yapıyor?

Türk Tabipleri Birliği (TBB), TBMM'deki hekimlerin ve diş hekimlerinin maaş ve özlük haklarındaki iyileştirme düzenlemesinin geri çekilmesi nedeniyle 15 Aralık Çarşamba günü grev açıklamışlardı!  

Peki Acil hastalara bakılacak mı? Acil servisler açık mı?

Kamu Bankası Açıkladı: 3 Ay Ertelemeli 65 Bin TL Kredi! Kamu Bankası Açıkladı: 3 Ay Ertelemeli 65 Bin TL Kredi!

15 Aralık 2021 Hekimlerin grevinde acil servisler dışında sağlık hizmeti sunulmayacak!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) yaptığı açıklamasında "Şimdi G(ö)rev Zamanı" diyerek grev gününde aciller dışında sağlık hizmeti sunulmayacağını açıkladı.

Doktorların maaşına zam öngören teklifin Aralık başında TBMM'de kabul edilmesinin ardından diğer sağlık çalışanları geçtiğimiz hafta greve gitmiş ve zammın sadece doktorlar için geçerli olmasına tepki göstermişti.

Sosyal medyada bazı kullanıcılar hekimlerin grev kararına "Zaten çok maaş alıyorsunuz birde maaş için grev mi yapıyorsunuz? Hastaları aşağılayıp bağırıyorsunuz kendinize bakın önce " tepkileri ile karşılandı. Hekimler ise bu tepkilere "bu grev sizler için. sizlere 5 dakika değil daha fazla zaman ayırmak için" yazdı. Bazı kullanıcıların yalan bilgi yayarak doktor nefreti yayıp şiddet güzellemesi ise hem kullanıcılar hem de hekimler tarafından büyük tepki gördü.