"Sen olsan dövmez misin öldürmez misin" cümleleri ile Türkiye'nin gündemine oturan Kayalar Camii’nin imamı Ahmet Gür hakkında soruşturma başlatıldığı duyurulmuştu.

Yaşanılan doktor cinayetleri ve sonrasında ki protestolar için Konya Selçuklu İlçesi'nde bir caminin imamı hedefine doktorları almış ve "Sen olsan dövmez misin öldürmez misin" cümleleri ile adeta katliam çağrısında bulunmuştu.

Çalışmış olduğu Konya Şehir Hastanesi'nde saldırıya uğrayıp hayatını kaybeden doktor Ekrem Karakaya için eylem yapan sağlık çalışanlarını eleştiren imamın skandal ifadelerinin olduğu video ise sosyal medyada hızla yayılmış, gösterilen tepkilerin ardından da soruşturma başlatıldığı duyurulmuştu.

Tıp Dünyası adlı Twitter hesabından paylaşılan videoda cemaate vaaz veren imamın "Dün hastanelerin hiçbir tanesi görev yapmadı. Bu doktorların daha fazla öldürülmesini getirir, tahriktir" diyerek doktorları hedef alması veresmen katliam çağrısında bulunması ve hatta bulunabilmesi ile bir kez daha sarsılmıştı.

İmam Ahmet Gür cuma namazı hutbesi sırasında yaptığı açıklamada tam olarak şunları söylemişti;

"Bugün arife günü. Bir doktor öldürüldü diyerek, devletin, milletin aleyhine, hastanelerin hiçbir tanesi görev yapmadı. Günlük iğne, serum, tedavi olacak adam var. Bu kadar fırsatçılığa da gerek yok. Yani bu neyi getirir, doktorların daha fazla öldürülmesini getirir. Bu bir tahriktir ya! Geçen hafta kadın cinayetlerini anlatmadım mı? Televizyonda göstere göstere kadın cinayetlerini çoğalttık. Bu neyi getirir? Sen gittin hastaneden boş döndün, iğne yapılacak, oğlun ölecek elinde. Doktor da dedi ki “Sen git grevdeyiz.” Sen öldürmez misin, sövmez misin, dövmez misin? Buna fırsat vermeyelim ya. Herkes akıllı olsun kardeşim. Kimse istemez bir doktorun ölmesini, polis, askerimizin şehit olmasını. Ama devlette devamlılık esası var. Şimdi ben şurada kalp krizi geçirsem bu kadar millet cuma namazı kılmayacak mı? Beni de kaldırır şu kenara koyarlar, cuma namazını kılarlar, ambulans gelip alır götürür. Bu kadar basit. Devlette devamlılık esastır."

İşte bu cümleler sosyal medyada tepki alınca hakkında inceleme başlatılan doktor için şimdi de ne işlem yapılacağı merak konusu oldu.

İşte sosyal medyada mevzu imamın üniversiteye atanacağına kadar tahmin edilen işlemlerden bazıları;

Resim

Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir? Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir?