Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) sözleşmeli personel alımında şartları açıkladı. Toplamda kaç personel alınacağı ve KPSS şartının olup olmadığı ortaya çıktı. DEÜ personel alımlarına ilişkin güncel bilgiler haberimizde...

Son Dakika: MEB'den 3500 Engelli Öğretmen Ataması Açıklaması! Başvurular 3 Nisan'da Başlıyor! Son Dakika: MEB'den 3500 Engelli Öğretmen Ataması Açıklaması! Başvurular 3 Nisan'da Başlıyor!

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin (DEÜ) sözleşmeli personel alımına ilişkin bilgiler verildi. Hangi pozisyonlarda ve toplamda kaç personelin alınacağı da iletildi. İnternet sitesi üzerinden detaylar da aktarılıyor. Yapılan duyuruda ise aşağıdaki ifadelere yer verildi:

 "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (b) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06/06/1978 tarihli 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu kararına ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar" da yer alan ek 2 inci maddenin (b) fıkrasına göre aşağıda belirtilen unvanlarda, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın (Eczacı pozisyonu hariç) sözleşmeli personel alınacaktır"

DEÜ 147 Sözleşmeli Personel Alacak!

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ)toplamda 147 sözleşmeli pesonel alacak. Sözleşme detayları, aranan şartlar, kontenjan bilgisi ve hangi pozisyonlarda çalışılacağı gibi detaylar ilan gov tr resmi internet sitesinde paylaşıldı.

KPSS Şartı Aranıyor!

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin personel alımı şartları arasında KPSS şartı da bulunuyor. İlgili bölüm ve puan türü üzerinden değerlendirilecek başvurular için ise özel şartlar adı altında aşağıdaki bilgi iletildi:

"2022 yılı KPSS sınavına girmiş olmak. Eczacı Pozisyonu hariç olmak üzere,Lisans mezunları için KPSS P3, Önlisans mezunları için KPSS P93, Ortaöğretim veya Dengi Okul mezunları için KPSS P94 puanı esas alınacaktır. Adayların 2022 yılı KPSS puanının, başvurduğu ilan kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir."