Gram altın ve dolar kuru yükselmeye devam ediyor. Piyasada dolar 15 lira gram altın bin lira olacak söylentileri dolaşıyor. Peki altın fiyatlarında yükseliş devam edecek mi? Dolar 15 lira olacak mı?

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilim sonrası yükselişe geçen altın ve dolar kuru yükselişini sürdürüyor. Bugün sabah saatlerinde Dolar kuru 14.40 lirayı gram altın ise 925 lirayı test etmeye başladı. Altın fiyatlarında bu yükselişin sürmesi halinde gram altının bin liraya kadar çıkması söz konusu. Peki, dolar ve altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? Dolar kuru 15 lira gram altın bin lira olacak mı?

Dolar kuru ve gram altın fiyatlarında yaşanan artış sonrasında vatandaşlar Yatırım için yeniden yüklenmeye başladı. Ancak altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş vatandaşları yatırım konusunda uyardı. Şu anda dolar kurunun ve gram altının Manipülasyon etkisiyle yükseldiğini Ve bunun sağlıklı bir Yükseliş olmadığını söyleyen Memiş, Bu durumun tüm ekonomileri olumsuz etkileyeceğini ve bu nedenle her an müdahale gelebileceğini söyledi. Altın ve dolar alınır mı? Altın ve doların yükselişi devam edecek mi?

Gram altın bin lirayı bulur mu?

7 Mart pazartesi günü gram altın ve dolar kuru yükselişle başladı. Altın fiyatları sabah saatlerinde 910 lirayı geçerken şu sıralar 920 liranın üzerine çıktı ve 925 lirayı test etmeye başladı. Altının yükselişi bu şekilde devam ederse gram altın yine bin liranın üzerine çıkabilir. Dolar kurunda da durum benzer şekilde devam ediyor. Bu gün 14.40 lirayı test eden Dolar kuru Yükseliş eğiliminde. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ise bu yükselişin Manipülasyon etkisi olduğunu söylüyor ve Yatırım için altın ve dolar almanın şu anda doğru olmadığını dile getiriyor.

Citroen Ami 2023 Şubat Ayında Kaç TL Oldu? Citroen Ami Özellikleriyle İlgi Odağı Oldu! Citroen Ami 2023 Şubat Ayında Kaç TL Oldu? Citroen Ami Özellikleriyle İlgi Odağı Oldu!

Öngörülmeyen yükseliş başladı

İslam Memiş açıklamasında, altın ve dolar kurunda kimsenin öngörmediği bir Yükseliş olduğunu belirtirken ons altının 2.000 doları gördüğünü dile getirdi. Aynı şekilde Petrol Fiyatlarının da öngörülemeyen bir şekilde artırmayı sürdürdüğünü söyleyen Memiş, sosyal medyada yapılan spekülasyonlar sonucunda bu artışın başladığını düşündüklerini dile getirdi. Kısa vadeli yatırım için şu anda altın ve doların uygun olmadığını belirten Memiş, dolar ve altının şu andaki fiyatlarının tüm ekonomileri Dora sokacak düzeyde olduğunu o nedenle her an müdahale gelme olasılığının yüksek olduğunu söyledi. Altın ve dolar kurunda yükselişinde düşüşünde sağlıklı olması gerektiğine dikkat çeken Memiş, bu Yükselişi balon olarak kabul ettiklerini dile getirdi.