Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada, dolar 20 lira olacak tahmini ne bir yenisini daha ekledi. Dolar alacakları uyaran Yeşilada, en kötü senaryo beklentisi ile de vatandaşları korkuttu. Peki, dolar en düşük ne kadar olacak? Dolar ne zaman 20 lira olacak?

Ekonomist Atilla Yeşilada, yatırımcıların yakından takip ettiği isimlerden biri nokta özellikle Dolar kuru üzerinde yaptığı tahminler tutan Yeşilada, yılsonuna kadar Dolar ne kadar olur sorusuna cevap verdi. Şu anki kur seviyesinin dolar almak için uygun bir seviye olduğunu belirten Yeşilada, yatırımcıları Önemli konularda uyardı. Peki, dolar 20 lira olacak mı? Dolar en düşük ne kadar olacak? Bugünkü Kurdan dolar alınır mı satılır mı?

Dolardan yeni ataklar kapıda

Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada, Türkiye ve dünya ekonomisinde yaşanan son gelişmeleri değerlendirerek dolar ve para piyasalarında yaşanabilecek gelişmeleri aktardı. Yaz ayları gelmeden önce dolardan yeni bir atak beklediğini belirten Yeşilada, yılsonu Dolar kuru fiyatının en kötü senaryoda 20 TL seviyelerine kadar yükselebileceğini söyledi. Atilla Yeşilada, International of Finance tarafından yılsonu adil Dolar kuru fiyatının 16,50 TL olarak belirlendiğini belirtirken Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın kendi topladığı beklentilere bakıldığında ise yıl sonu dolar hedefinin 16.65 TL olduğunu söyledi.

dolar-20-lira-olacak-uyarisi-bir-kez-daha-geldi-peki-dolar-en-dusuk-ne-kadar-olacak-alinir-mi-sa-1

Denizbank Nisan ayının sonuna kadar yeni ödeme verecek: 40.000 TL'ye kadar hemen aynı gün onay alın! Denizbank Nisan ayının sonuna kadar yeni ödeme verecek: 40.000 TL'ye kadar hemen aynı gün onay alın!

Dolar 20 TL olacak mı?

Türkiye'de beklentilerin bu yönde olduğunu ancak yabancı kurumlarda ise beklentilerin çok daha yüksek olduğunu belirten Atilla Yeşilada Birgül dolar kurunda yılsonunda 18 ile 20 TL arasında bir beklenti olduğunu dile getirdi. Bu verilere bakıldığında Türkiye'nin yılsonunda 18 TL altında bir dolar kuru ile yılı kapatmasının büyük şans olacağını belirten Atilla Yeşilada, ancak en kötü senaryoda dolar kurunun 20 TL'yi görebileceğini söyledi.