Malatya'da esnaf doların 13 TL'ye düşmesini "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları atıp dolar yakıp halay çekerek kutladı!

Türkiyebtarihinde görülmemiş bir döviz yükselmesi yaşadı. Dün Kabine Toplantısı sonrası Recep Tayyip Erdoğan yaptığı ekonomik paket konuşmasıyla doları 13 TL'ye düşürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklama yaptı. Bu açıklama sonrası dolar 13 TL'ye geriledi. Muhalefet ise bu düşmenin sağlam bir düşme olmadığını doların yeniden artacağını ve bu düşürülme paketinin de halka apğır ağır bir yük olarak yıkılacağını açıkladı.

Özgür Demirtaş Türkiye'nin 1970'lere geri döneceğini söyledi. 

Malatya'da Şire Pazarında davul zurna ve Cumhurbaşkanı posterleri eşliğinde sevinç gösterileri yapıldı.

Çiftçiler Şubat Ayında Ne Zaman Destek Ödemesi Alacak? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi! Çiftçiler Şubat Ayında Ne Zaman Destek Ödemesi Alacak? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi!

Bu düşme sonrası Malatya'da esnaflar, 8 TL'den 18 TL'ye çıkan doların 13 liraya düşmesini "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları eşliğinde halay çekerek kutladı. Bazı esnaflar ise 1 dolar yaktı!

Malatya'daki görüntler sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medyada bazı kullanıcılar Aziz Nesin sözü paylaşırken bazılaları da bu görüntülerle dalga geçenlere "Siz vatanhaisiniz, hiç bir şeyden haberiniz yok" diyerek tepki gösterdi..