Dolar fiyatlarında gece boyunca fırtına sert esti, rekor üstüne rekor kırdı! Dolar TL kuru güne böyle başladı

Dolar gün dün gece saatlerinde yaşanan hareketlilikle birlikte rekor fiyata ulaştı. Peki dolar TL kuru 2 Haziran 2021 ne kadar oldu? Dolar güne nasıl başladı?

Ekonomi 02.06.2021 - 13:13 02.06.2021 - 13:19 Volkan Arık

Dolar TL kurunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın faiz indirimi açıklaması sonrasında başlayan hareketlilik gece boyunca devam etti. Dolar TL kuru Gece saatlerinde tarihi seviyeleri görürken güne nasıl başladığı da merak edilmeye başlandı. Peki 2 Haziran Dolar fiyatları ne kadar oldu? Dolar TL kuru 2 Haziran 2021 fiyatları ve detaylar haberimizde…

Dolarda gece boyunca sert rüzgarlar esti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada faiz indirimi kararını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklaması sonrasında etkilenen dolar TL kuru bir anda yükselmeye başladı. Gece boyunca yükselişe devam eden dolar fiyatları, 8,81 seviyelerine kadar ulaşarak adeta tarihi rekorunu kırdı.

dolar-fiyatlarinda-gece-boyunca-firtina-esti-3

2 Haziran Dolar fiyatları ne kadar?

Dolar TL kurunda gece boyunca yaşanan hareketlilik sonrasında bugün yatırımcılar ve vatandaşlar 2 Haziran Dolar fiyatları ne kadar oldu sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Dolar 2 Haziran Çarşamba günü İstanbul serbest piyasada 8,6300 liradan işlem görmeye devam ediyor. Serbest piyasada bugün dolar alış fiyatı ise 8,6280 lira oldu. Diğer yandan Euro'da da faiz indirimi kararı sonrasında artış yaşanıyor. Euro bugün İstanbul serbest piyasada 10,5480 liradan satışa çıkarılırken, 10,5460 liradan alınıyor.

Dünkü kapanışta Dolar ve Euro fiyatları

Dünkü kapanışta Dolar satış fiyatı 8,5170 olurken, Euro satış fiyatı ise 10,4370 liraydı. Faiz indirimi kararı sonrasında artışa geçen döviz kurları yatırımcı ve vatandaşlar da tedirginlik yaratsa da uzmanlar sakin olunması konusunda uyarıyor. Merkez Bankası tarafından yapılacak olan müdahaleler sonrasında döviz kurlarının yeniden düşüşe geçeceği tahmin ediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@