Piyasaların oldukça çalkantılı olduğu şu günlerde her uzmandan ayrı bir açıklama gelmeye devam ediyor.

2023 dolar kuru şoke etti! Dolar kaç para olur açıklandı! Gidişat hayra alamet değil! Kimi uzmanlar felaket senaryolarıyla korkuturken kimi uzmanlar ise açıkladığı astronomik rakamlarla insanları şaşırtıyor. Her ne kadar yetkili ağızlar halka panik yapmamasını müsterih olmasını salık verse de yapılan açıklamalar özellikle yatırımcıları düşüncelerden düşüncelere sürüklüyor. Olumsuz açıklamalar yapan uzmanlar doların yatay seyirde hareketinin çok da olumlu bir gelişme olmadığını ve doların üstünde oluşturulan bu baskının bir patlamaya yol açabileceğini söylüyorlar.

Global piyasalarda ki enflasyon artışının ülkemizde sonuçlarının büyük olacağını belirten uzmanlar bu sonuçları yılbaşından sonra göreceğimizi belirtiyorlar. Bu konuda yapılan yorumların çoğunun doların artacağı yönünde olması oldukça ilginç bulunurken insanlara yaşanması olası bir kriz için hazırlık yapmaya başladı.,

Dolar Yükselebilir 

Yaptığı açıklamalarla her gün sosyal medyada gündem olan uzmanlar olumsuz açıklamalarını yayınlamaya devam ediyorlar. Kendi hesaplarından açıklama yapan uzmanlar Rusya- Ukrayna savaşını ve pandeminin geç dönem etkilerini sebep gösteriyor.     Uzmanlar dünyanın bir yandan toparlanmaya çalıştığını öbür yandan da kısa sürede biteceği düşünülen ama çok daha uzayacakmış gibi duran savaşın sonuçlarını sübvanse etmeye çalıştığını belirtiyorlar.  

Uzmanlar bu iki durumun ülkelerin enflasyonunu artırdığını ve bu durumdan kurtulmak için ülkelerin faiz artırımına gideceğini bu artırımında ülkemize yansımasının büyük olacağını ifade ediyorlar. Birçok insan bu tahminlerin tutmamasını umut ediyor. 
 

Akbank 200 bin TL ödeme hazırladı! TC kimlik numarasına göre bu ay sonuna kadar ÖDENECEK! Akbank 200 bin TL ödeme hazırladı! TC kimlik numarasına göre bu ay sonuna kadar ÖDENECEK!

Her Gün Yeni Bir Tahmin Geliyor 

Uzmanların tahminlerinin her geçen gün daha da karanlık bir hal aldığını söylemek yanlış olmaz. Uzmanlar önümüzde ki kışın ekonomik olarak oldukça zorlu geçeceğini belirtiyorlar. Bahar ayları içinse hiç umutlu konuşmuyorlar ve bahar başında enflasyonun daha da yüksek olacağını fiyatların daha fazla artacağını belirtiyorlar. Doların 20 lira seviyesini zorlayacağını belirten uzmanlar bu barajı aşması durumunda doların nereye gideceğini belirlemenin çok daha zor olacağını söylüyorlar. 2024 yılından önce Amerika’nın ılımlı para politikalarına geçmeyeceğini söyleyen uzmanlar Amerika’nın sert yaptırımlarının sonuçlarının daha zorlayıcı olacağını söylüyorlar.