Merkez Bankası müdehaleleri, dolar kurunda rekor, altın uçtu derken diyecek lafı tükenen sosyal medya kullanıcıları "güleriz ağlanacak halimize" dedi.

Bugün de döviz ve altında rekorlar üstüste geldi. Ülke olarak o kadar zor durumlar yaşıyoruz ki hangi birisinden bahsetmeli artık bilemiyoruz.

Merkez Bankası'nın tüm dünyanın tersine olan kararlarından mı? Rekor üstüne rekor kıran dolar, Eur kurlarından mı? Ülkemize ait kredi kartlarının yurtdışında kullanımdan kalkmasızdan mı? Paranın kalbi İsviçre'de Türk Lirasının raporlardan çıkartılmasından mı? Bulgarların Gürcülerin ilaçlarını bile ülkemizden almasından mı? Dünyada hakkımızda çıkan iflas haberlerinden mi? Yoksa Türk Liramızın tarihi değer kaybından mı? Asgari ücret zammının bir günde erimesinden mi? Yoksa zaten zam haberi gelene kadar yarıya inmesinden mi?

Özetle dünya üzerindeki en ucuz işgücü olmakla kalmadık en ucuz ülkeler arasına da girdik. Hal böyle olunca Twitter'daki kullanıcılarında artık laf edecek hali kalmadı. Konuşacakları, tartışacakları tükenince de gülelim bari ağlanacak halimize dediler. Bir doğu afrika ülkesi olan Zambiya'nın bile parası Türk Lirası karşısında daha değerli duruma gelmişken belki biraz gülmek isteriz dedik.

Sizler de biraz gülümsemek isterseniz diye durumumuz ile ilgili 21 adet tebessüm ettiren anlatım hazırladık;

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti