Dolar ve altın için yaptığı tahminler ile piyasaya damga vuran Tunç Şatıroğlu yeni yorumlarıyla vatandaşlara kalp krizi geçirtecek. Doları ve altını olanlar patlayabilir! Bu tarih altında zarar tarihi... İşte haberimizin detayları

Doları ve altını olanlar patlayabilir! Piyasanın bilge kâhini Tunç Şatıroğlu şoke etti! Bu tarih altında zarar tarihi... Teknik analizleri ile piyasayı adeta okuyan ve şimdiye kadar verdiği bilgilerin çoğu doğru çıkan kanal finans Youtube kanalının sahibi Tunç Şatıroğlu geçtiğimiz ay yeni bir iddiada bulundu. Şatıroğlu’na göre altın fiyatlarında düşüş olacak. Amerika’nın önemli günlerinden bir olan 4 Temmuz civarında her yıl yaşandığı gibi ons fiyatlarında bir geri çekilme olacağı bu olay sonunda oluşan boşluk sebebiyle Türkiye altın fiyatlarında bir düşüş yaşanacağı iddiaları piyasada dolaşmakta. Amerika’da ki altın fiyatlarında ne kadar bir geri çekilme olacağı şu anlık bilinmiyor fakat olası bir sert düşüşte bu durumun Türkiye’de ki yansımasının da güçlü olacağı düşünülüyor.

Amerika Altın Satışı Yapacak İddiaları 

Piyasada altın fiyatlarının düşeceği ve bu şekilde oluşan arz talep boşluğundan yararlanarak çok daha yüksek altın alımı yapılacağı sosyal medyada dolaşan dedikodular arasındadır. Özellikle Amerika’nın ons başına fiyatların düşmesi için yüksek miktarlarda altın satacağı söylenilmektedir. Böyle bir durumda Türkiye’nin de bu durumdan oldukça etkilenebileceği ve gram altın fiyatlarında büyük düşüş olabileceği düşünülmektedir. Aynı şekilde çeyrek ve yarım altın fiyatlarının da geriye çekileceği dolaşan söylentiler arasındadır. Altın yatırımcılarına ilerleyen yaz döneminde piyasayı yakın takip etmeleri ve alım satım kararları verirken dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir. Aksi taktirde yatırımcıların büyük zararlara uğramalarının söz konusu olacağı konuşulmaktadır. 

Kamu Bankaları Birleşti: Emekliye 100.000 TL Ödeme Yapılacak Kamu Bankaları Birleşti: Emekliye 100.000 TL Ödeme Yapılacak

Birçok Para Birimi Etkilenebilir

Altın fiyatlarının düşüşü ile beraber birçok para biriminde de düşüş olabileceği konuşulmaktadır. Amerikan dolarının da aynı şekilde düşebileceği söylentiler arasında yer almaktadır. Dolar fiyatları her ne kadar olası düşüş ve yükselişlerden çok fazla etkilenmeyen bir para birimi olsa da piyasada ki ani değişimler beraberinde dolara da etki edebilir. Yatırımcılara bu noktada tedbirli olmaları ve zarar ettikleri noktada düşük miktarlarda alım satım işlemleri yaparak zararlarını gidermeye çalışmaları tavsiye edilmektedir. Altın fiyatlarda ki düşüşlerde ise gram altın fiyatlarında büyük düşüşler yaşanabileceği gram altını olanların daha dikkatli davranması tavsiye edilmektedir. 

NOT: Haberimiz yatırım tavsiyesi değildir. Haberin içeriğindeki yazarın kendi yorumudur

KAYNAK: ilan365.net