Bağımsızlığını 1975'te kazanan Papua Yeni Gine karşısında bile, bağımsızlıkta 100 yılını geride bırakan Türkiye Cumhuriyeti kat kat değer kaybetti.

Adeta yıkılmış bir ekonominin altında yaşam savaşı veren vatandaştan Türkiye'nin asıl geldiği hali öğrenenler sosyal medyada yaşanılanlara isyan etti.

PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek

Bugün bir zamanalr ülkemizde de dönem dönem espiri konusu olan Papua Yeni Gine yine gündem oldu.

Yeni Gine adasının doğu yarısı ile Melanezya'daki civar adaları kapsayan bir ülke olan ve yerlileri ile meşhur Papua Yeni Gine, 1884'ten beri dış güçler tarafından yönetilip I. Dünya Savaşı'ndan itibaren 60 yıl boyunca Avustralya'nın kontrolünde kalmıştı.

Papua Yeni Gine Haberleri - Son Dakika Papua Yeni Gine Hakkında Güncel Haber ve Bilgiler

Bağımsızlığını 1975'te kazanan bir ülkenin bile 100 yılını geride bırakan Türkiye karşısında değer kazanması akıllara AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önce "Ben Ekonomistim" sözleri sonra da "Biz ekonominin kitabını yazdık, yazmaya devam ediyoruz" sözlerini getirdi.