Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz indirim kararı sonrasında ekonomist Şeref Oğuz dikkat çeken ifadeler ile "ikinci perde" dedi.

Şeref Oğuz 20 yıl sonra ikinci kez dolar kurunun Euro'yu geçmesi hakkında değerlendirme yaparken Dünya gazetesindeki köşesinde ""Dolar 18 TL'de durursa öpüp başınıza koyun" dedi.

"Dolar kuru 18,12 TL seviyesinde... Üstelik dolar tüm dünyada değer kazanıyor. Dolar Endeksi DXY 109,20 ile son 20 yılın zirvesinde rekor tazeledi. Bu gidişle dolar kuru 18 liralar ikliminde sonbaharı bulursa öpüp başımıza koyacağız. Euro/dolar paritesi de Avrupa’yı olduğu kadar, dolarla ithal edip Euro ile ihraç eden Türkiye’ye ilave külfet getirme potansiyeli taşıyor" diyen Oğuz dikkat çeken bir açıklama ile de uyarıda bulundu.

Bakan Nebati faturayı küçük yatırımcıya kesti: Büyükler zaten biliyord - Ekonomi haberleri

Ünlü ekonomist "Eğer hükümet kanalında yeni bir temel sıkıntı yaşanmazsa; yani yeni kambiyo kısıtlamaları gelmezse, faiz konusunda yeni bir açıklama gelmezse; dolar için 23 Eylül yeni bir hareket alanı olabilir. Hatırlayacaksınız; dolar kuru 21 Aralık’ta zirve yapmıştı. 21 Aralık, en uzun geceydi. 23 Eylül ise sonbaharın başlangıcı, gece gündüz eşitlenmesi" diyerek "ikinci perde"uyarısı yapmış oldu.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

Nureddin Nebati'den itiraf: Çarpılan küçük yatırımcı oldu

Türkiye'nin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin "çarpılan küçük yatırımcı oldu" şeklindeki anlatım ile özetlediği 21 Aralık sürecini hatırlatan Oğuz ayrıca "Sonbahar enflasyonda yeni bir vadiye taşınacak" diyen Oğuz "Zira yaz aylarında gerilemesi beklenirken fiyatlar tırmanmıştı. Sonbahar ise okulların açılıp tatillerin bittiği dönemde, fiyatlarda gerileme beklemek safdillik olur" ifadeleri ile de yaşanacaklara dikkat çekti.

Şeref Oğuz: 'Dolar şu anda 22 TL'den işlem görüyor' - Son Dakika Medya Haberleri Haberleri - SGK Rehberi