İkinci Dünya Savaşı sırasında batan gemi bir anda suyun üstüne çıktı...

İtalya'daki Cottian Alplerinden Adriyatik Denizine akan Po Nehri, son 70 yılın en büyük kuraklığını yaşıyordu ve bu durum, İkinci Dünya Savaşı sırasında batan geminin gün yüzüne çıkmasına sebep oldu.

55 metrelik mavnanın İkinci Dünya Savaşı sırasında odun taşımak için kullanıldığı ve bombardıman sırasında yara alarak battığı iddia edilirken Business Insider adlı Amerikan haber sitesinde yayımlanan makaleye göre, 1944'te, İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikan bombardımanıyla batan 55 metrelik bir mavna, şiddetli kuraklık nedeniyle İtalya'nın Gualtieri kentindeki Po Nehri'nde yeniden ortaya çıktı.

İkinci Dünya Savaşı sırasında batmıştı. Bir anda suyun üstüne çıktı

Gemi, kuzeydeki Gualtieri köyü yakınlarında bulunuyor ve Zibello adını taşıyor. Geçmişte sadece pruvası su üzerinde görünen gemi , kuraklık nedeniyle sular çok fazla çekildiğinden dolayı artık tamamını görmek mümkün.

Yerel bir amatör fotoğrafçı olan Alessio Bonin, mavnanın gövdesinin daha belirgin hale geldiği Mart ayında drone ile çekim yaptığını söylerken batığın, Po nehrinin 110 günden fazla yağmursuz kalmasından sonra ortaya çıktığı belirtildi.

İtalya'da kuraklık: Sular çekildi, batık gemi ortaya çıktı - Son Dakika Dünya Haberleri

Bonin, "Gemiyi, esasen hala kış olduğu Mart ayında bu kadar açıkta görmek çok etkileyiciydi. Yılın bu zamanında, asıl endişemiz eskiden nehir taşkınlarıydı, şimdi ise nehrin tamamen ortadan kaybolmasından endişe ediyoruz." dedi.

Sosyal Medya Yasağına Nedim Şener Ve Melih Gökçek İtirafı Damga Vurdu! Sosyal Medya Yasağına Nedim Şener Ve Melih Gökçek İtirafı Damga Vurdu!