Ukrayna’da iki Amerikalı paralı asker, Rus güçleri tarafından esir alınmıştı ki perde arkası dünya medyasına taşındı...

Amerikalı askerlerden birisinin, Amerikan ordusunun kimyasal savaş gücü üyesi ve kimyasal silah uzmanı olduğu ortaya çıkması akıllara Amerika’nın Ukrayna’da kurduğu 46 adet kimyasal ve biyolojik silah laboratuvarını getirdi.
Rusya – Ukrayna Savaşı, 115. gününe girerken korkunç savaş senaryosundaki iddia ve haber OdaTV'den geldi. Habere göre; Ukrayna’nın yaklaşık 100 bin askeri kayıp, on binlerce sivil ve 700 milyar dolar maddi kayıp yaşadığını açıkladığı savaşta, yabancı paralı askerler ise durumu bambaşka bir boyuta taşıdı.

Ukrayna saflarında savaşmak için organize olan binlerce paralı asker, Ukrayna güçlerine katılırken başta ABD ve İngiltere vatandaşları olmak üzere Ukrayna’ya giden paralı askerlerin neredeyse tamamının “eski” veya “emekli” asker olduğu ifade edildi.

Sorular; Kaset Devri Mesut Yılmaz ve Mehmet Cengiz İle mi Başladı? Mehmet Cengiz'in Aracı Olduğu Başka Kasetler Var mı? Sorular; Kaset Devri Mesut Yılmaz ve Mehmet Cengiz İle mi Başladı? Mehmet Cengiz'in Aracı Olduğu Başka Kasetler Var mı?

Ancak iki gün önce Ukrayna’da esir alınan ve daha sonra sorgusu sırasında “Ben aslında savaşa karşıyım” diyen Amerikalı asker Alexander John-Robert Drueke’nin, ABD Silahlı Kuvvetleri Kimyasal Savaş Kolordusu mensubu bir kimyasal silah uzmanı olduğu öğrenildi.

39 yaşındaki tecrübeli asker Alexander John-Robert Drueke’nin üniformalı fotoğrafında, bağlı olduğu Kimyasal Harp Alayı’nın Latince “Elementis Regamus Proelium”, yani “Savaşa unsurlar ve maddelerle hükmederiz” yazılı, ağaçlı ve ejderhalı armasını taşıdığı ortaya çıktı.

Amerikan Silahlı Kuvvetleri Kimyasal Harp Kolordusu, kimyasal saldırı, savunma, silah denetimi ve üretimi konusunda uzmanlığı ile bilinirken yaşanılan durum korku yarattı.

ABD'nin kimyasal silah tarihi - Abdurrahman Aydın

Amerika’nın Ukrayna’da 46 adet biyolojik ve kimyasal silah laboratuvarı varken, Rusya – Ukrayna Savaşı başlamadan birkaç hafta önce bu laboratuvarlar apar topar kapatılmıştı.

Odatv, daha önce Amerikan Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın, Ukrayna’daki kimyasal ve biyolojik silah laboratuvarlarını nasıl finanse ettiğini açıklamıştı ki akıllara ABD'nin, Vietnam’da, Laos’ta ve Kamboçya’da kullandığı yaklaşık 20 ton kimyasal silah ile, o ülkeleri zehirlemesi geldi.

Vietnam Savaşı’nda ABD’nin kimyasal saldırıları yüzünden bugün hala Vietnam’da, Laos’ta ve Kamboçya’da sakat veya kusurlu doğan bebekler var.

VİETNAM DERSLERİNDEN YOLA ÇIKARAK ABD'NİN SURİYE'DEN ÇEKİLME KARARI – Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi – SASAM