Türkiye'de her anlamda ve her alanda tarihi günler yaşanırken Türk Lirası'nın değer kaybı yaşadığı grafik itibari ile tahminleri de doğru çıkartmaya devam ediyordu ki "o tahmin" uyarı da yinelendi...

Uzun süredir tarihten de örnek vererek ve Moody's, S&P, Fitch Ratings gibi gibi dünyaca ünlü finas kurumlarının da Türkiye'yi uyardığı üzere doların 3 hanelere gideceğini iddia eden ünlü ekonomist Selçuk Geçer tarihe not düşülecek bir açıklama yaptı.

Dolar kuru son sürat raydan çıktı: Türkiye, temerrüde düşebilir

Evde Bakım Parası 12 Ocak 2023'te Hesaplara Yatırıldı mı? Sosyal Yardım Ödemesi Hangi Şehirlere Yattı? Evde Bakım Parası 12 Ocak 2023'te Hesaplara Yatırıldı mı? Sosyal Yardım Ödemesi Hangi Şehirlere Yattı?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından hakkında daha önce suç duyurusunda bulunulan ve dediğinin çıkması ile de ayrıca ünlenen Selçuk Geçer, bu defa da dolar kuru için kesin bir dil ile 100 lirayı işaret ederek yaşanacakları 1994 krizi ile anlattı.

94/95 krizi döneminde 8 bin liralık dolar kurunun 48 bin liraya çıktığını ve sonrasında 1 milyon 600 lira olduğunu hatırlatan Selçuk Geçer nakitin artık çok değerli olduğunun altını çizerek, birçok uzmanın da "bu kış sert geçecek" uyarılarında olduğu gibi yaşanacakaları açıkladı.

Son dakika: Merkez Bankası faiz kararı sonrası gram altın ve dolar fiyatı hareketlendi: 'Yükseliş enflasyona 5 puan ekleyebilir' - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

Geçer, kürsel krizin Türkiye için ağır olacağını ve yaşanacak olan krizin derinleşmesi durumunda 1000 lira seviyelerinde olan gram altının 2000 liralara çıkacağını öne sürerken "Enflasyonun olduğu ortamlarda önce konut fiyatları yükseliyor gibi olur ama sonra bir tepe taklak oluyor." diyerek uyarıda bulundu ve öncelikel açıklanan enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını sçyledi.

Gerçek enflasyona karşılık gelen doların 37 TL olduğunu anlatanGeçer, yeni açıklanan enflasyonun ise  40 liraya denk geldiğini belirterek enflasyonun toparlanmaması durumunda doların 100 liraları göreceğini tekrar açıkladı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, dolar kuru beklentisini açıkladı - EKONOMİ

1994 krizini hatırlatan ünlü uzman Geçer, o dönemlerde 8 bin liralık dolar kurunun 48 bin liraya çıktığını ve sonrasında 1 milyon 600 lira olduğunu hatırlatarak iddialarının altını çizdi.

Bu arada "Dolarda o beklenen yükseliş geldiğinde gram altın 1200 lira yıl sonunda 1500 seviyeleri test edecek. Dolar 20 TL ons altın 1800 olduğunda. Altın yükselmeye devam edecek" diyen Geçer henüz birkaç gün önce "Gelişmekte olan ülkeler arasında yalnızca Türkiye'nin endişe yarattığına dikkat çeken" ünlü ekonomi gazetesi Finacial Times'ı akıllara getirdi.