ABD’nin fast - food zincirlerinin liderlerinden biri olan McDonalds, Amerika’daki ofislerini geçici olarak kapattığını ve işçi çıkaracağını duyurdu.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

Amerika Birleşik Devletleri’nin hızlı servis restoran zinciri McDonalds, bu hafta itibarı ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm ofislerini geçici olarak kapattığını ve personel çıkaracağını da duyurdu.

Wall Street Journal’in haberine göre, Chicago merkezli hızlı servis restoran zinciri McDonalds, geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çalışanlarına ve bazı uluslararası personeline bir e-posta gönderdi. Gönderilen e-posta da ünlü firma çalışanlarına pazartesi gününden çarşambaya kadar evden çalışmalarını istediğini aktardı.

Yüz yüze yapılacak toplantılar ve genel merkezde satıcılara yapılacak tüm toplantılar iptal ettirildi ancak kaç kişinin işten çıkarılacağı belirtilmedi

Yapılan haberde, McDonalds’ın, çalışanlarının genel merkezde satıcılarla yapacakları toplantılardan şirketin yapacağı diğer tüm yüz yüze toplantılarına kadar pek çok faaliyeti de iptal etmelerini istediğinin altı çizildi. McDonalds’ın çalışanlarına göndermiş olduğu söz konusu e-postada, 3 Nisan 2023 Pazartesi tarihinden başlayacak haftada, şirket genelindeki pozisyonlar ve personelle ilgili önemli kararların iletileceği bildirildi. Ayrıca şirket tarafından gönderilen elektronik postada, kaç kişinin işten çıkarılacağına dair personellere herhangi net bir bilgi verilmedi.

McDonalds’ın CEO’su olan Chris Kempczinski, 2023 yılının Ocak ayında yaptığı açıklamada, şirket personellerinin bir kısmının işten çıkarılacağını duyurmuş ve bu işten çıkarmalarla ilgili çalışmaların planlandığını belirtmişti.