Greenpeace’in eski başkanı Dr. Patrick Moore, katıldığı PBD Podcast programında korkutan cümleler ile ilginç açıklamalar yaptı...

Çevre örgütü Greenpeace’in eski başkanı Dr. Patrick Moore, PBD Podcast Youtube programına konuk oldu ve yaptığı açıklamalar ile de Dünya gündemine damgasını vurdu.

Dr. Patrick Moore, son 20 yılda iklim krizine dair algıların değiştiğini ve dünyada etki sahibi küresel elitlerin ve zenginlerin, sivil toplum kuruşları ile anlaşma yaptığını açıklayınca tüm dikkatleri de üzerine çekti.

“Eskiden başkanı olduğum Greenpeace bile çok değişti" diyen Dr. Patrick Moore, "Benim zamanımda böyle değildi. Şimdi bütün insanlık, iklim krizinin sorumlusu gibi davranılıyor. İnsanın doğadan aldığı her şeye düşmanlık var. Halbuki insan, geçinmek ve yaşamak için doğadan almak zorundadır” dedi.

“İklim krizi” anlatısı üzerinden insanlığa yönelik düşmanlık yaratıldığını ifade eden Dr. Patrick Moore,“Tek kötü canlı türü insanlar, geri kalan bütün canlılar iyi gibi konuşuyorlar. Greenpeace, ‘insanlık, dünyanın düşmanı’ dedi. Halbuki bizim asıl amacımız hem dünyayı hem de insanlığı kurtarmaktı. Artık insanlık, şeytani olarak görülüyor. Halbuki insanlar doğanın bir parçası. İyi insan da var kötü hayvan da.” derken şu çarpıcı cümleyi kurdu;

“Zenginler, elitler ve sivil toplum kuruluşları, ‘intihar anlaşması’ imzalamak istiyor. İnsan nüfusunu azaltmak istiyorlar.”

Dr. Patrick Moore,'un dikkat çeken ve öne çıkan açıklamaları ve anlatımları şöyle oldu;

Dövizle ödeme yasağı kur kavgası başlattı - Ekonomi Haberleri EKONOMİ

“Yaşamak için doğadan almak zorundasın. Bu yüzden enerji kullanımını bitirmek isteyen akımlar aptalca. Sekiz milyar civarı insan yaşıyor. Bir denge olmak zorunda... Bu tek taraflı bir durum değil. Hem kendimizi hayatta tutmalı hem de doğayı korumalıyız. İnsanlar, gıdanın ne kadar çabuk bitebileceğini ve ne kadar çabuk yok olabileceğimizi kavrayamıyor.”

"İNTİHAR" DEDİ

“Çok sayıda ulusal ve uluslararası elit ve sivil toplum kuruluşu öyle iklim politikaları istiyor ki, adeta bir ‘intihar anlaşması’ imzalamak istiyorlar. Birçok kişi, dünyada çok fazla sayıda insan olduğunu düşünüyor. Bence bu saçmalık. Eskisine göre teknoloji de bilim de çok daha iyi bir seviyede.”

"İklim krizi anlatısı gündeme gelince anladım ki, bizi kandırıyorlar. Ve her şey para ile ilgili.”

İNSANLARI KORKUTMAK İSTİYORLAR

“Araştırmaların yüzde 80’i üniversitelerde yapılıyor. Bunlar da hükümetlerden parayı alıp, siyasilere istedikleri sonucu veriyorlar. Siyasiler, insanları korkutmak istiyor. İklim krizinin suçu ve pişmanlığı, sıradan insanın üstüne yıkılıyor. İnsanlar dünyayı yok edip torunlarının hayatını mahvedeceklerinden korkuyorlar. Bu size suçlu hissettiriyor ve cüzdanınızı açıp Greenpeace’e bağış yapmanızı sağlıyor.”

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden

ABARTILIYOR

“İnsanları korkutan hikayeler anlatıyorlar. Hükümetler, siyasiler, aktivistler ve medya, iklim krizini abartarak anlatıyor. Amaçları insanları korkutmak. Bilim insanları da bu halkanın konuşulmayan kısmı. Para doğrudan siyasilere gidiyor, daha sonra siyasiler de bilim insanlarına para vererek insanları korkutacak anlatılar bulmalarını sağlıyor.”

TARTIŞMALI “İKLİM KRİZİ” GÖRÜŞMESİ

Bu arada Davos’ta bin beş yüz özel jet ile bir araya gelen siyasetçiler ve zenginler, iklim krizini önlemek için bir dizi karar almış ve Hollanda hükümeti, bu kararları uygulayan ilk devlet oldu. Hollanda, çiftçilerin ineklerini itlaf etmeyi ve inek çiftliklerinin yarısını kapatma yönünde karar alacağını açıkladı. “Azot ve nitrojen salınımı azaltılacak” demişti.

Ve bilinen Hollandalı çiftçilerin, bir aydır hükümeti ve Davos’u protesto ettikleri.

Daha sonra ise Citi Group’un yayınladığı “İklim krizinin sorumlusu inekler. İnek yerine böcek yiyin” raporunun arkasından George Soros ve Bill Gates Dünya Ekonomik Forumu Davos da aynı şekilde  “Dana yerine böcek yiyin” demişti.

Ayrıca Odatv, Bill Gates, George Soros ve Jeff Bezos gibi zenginlerin, yapay et ve böcek endüstrisinin arkasında olduğunu ortaya çıkarmıştı.