Her hafta çarşamba günü yayınlanan Dünya Hali dizisinin önümüzdeki hafta salı günü yayınlanacak olması kafaları karıştırdı. Peki Dünya Hali gün mü değiştirdi, yeni bölüm ne zaman?

Neden Film’in yapımcılığını üstlendiği , Murat Zaloğlu ile Osman Nail Doğan'ın yönettiği Dünya Hali dizisinin yeni bölüm tarihi değiştirildi. TRT 1'in bu kararı merak edilirken gerçek ortaya çıktı.

Çekimleri  İstanbul'da gerçekleşendizinin geçtiğimiz hafta saati değiştirilmişti. Çarşamba akşamları saat 20:00'de izleyici karşısına çıkan dizi  22:30'a alınmıştı.

Çağatay Ulusoy'un Oynadığı Terzide Çok Önemli Bir Gelişme Yaşandı! Çağatay Ulusoy'un Oynadığı Terzide Çok Önemli Bir Gelişme Yaşandı!

ilk 7 bölümü çarşamba akşamları yayınlanan dizinin 8.bölüm fragmanı ise kafalarıtamamen karıştırdı. Yeni bölümünün salı günü olduğu görüldü. Bunun üzerine gün değiştirmiş olduğu düşünüldü. Fakat salı günü yayınlanmasının nedeni sonradan ortaya çıktı.

TRT 1 ekranlarında önümüzdeki hafta çarşamba günü maç yayınlanacağı için dizinin salı günü yayınlanacaği öğrenildi. Bu nedenle 8.bölüm salı günü ekrana gelecek, ilerleyen bölümler ise çarşamba günü saat 22:30'da yayınlanmaya devam edecek.

Caner Şahin ve Pelin Abay'ın başrolünü paylaştığı ve kadrosunda  Ozan Çelik, Tolga Tekin, Hakan Emre Ünal, Mert Denizmen, Selin Hasar, Ayfer Tokatlı, Hüseyin Elmalıpınar, Mekin Sezer, Adnan Başar,Naşit Özcan, Zeki Ocak ve Eray Kaman gibi isimlerin yer aldığı Dünya Hali dizisinin konusu ise şöyledir;

Modern hayattan tamamen uzak olan delikanlı Sinan'ın ( Caner Şahin) tesadüfen tanıştığı kadına ( Pelin Abay) aşık olması ile hayatının değişmesini konu ediniyor. Bu değişim sürecinde  ilginç ve komik durumlar, ustaca bir mizah anlayışı ile Dünya Hali dizisinde işleniyor.

Yeni bölüm ne zaman?

7 Eylül Salı Dünya Hali 8. bölüm 20.00'de TRT 1'de. 9. bölümden itibaren ise her hafta çarşamba 22:30'da..

Oyuncular ve Karakterleri

Caner Şahin - Sinan
Pelin Albay - Kıvılcım
Ozan Çelik - Azim
Tolga Tekin - Güven
Hakan Emre Ünal - Vural
Mert Denizmen - Yüksel
Selin Hasar - Zeynep
Ayfer Tokatlı - Fulya
Hüseyin Elmalıpınar - Halis
Mekin Sezer - Kutlucan
Adnan Başar - Talat
Naşit Özcan - Burhan
Zeki Ocak - Namık
Eray Kaman - İnan