Beklenen haber Netflix'ten geldi. Squid Game yarışma oluyor. Dünya'nın dörtbir tarafından katılım sağlanacak yarışmanın şartları, ödülleri, cezaları yani tüm detaylar şöyle;

Netflix'in tüm dünyada ses getiren yapımlarından biri olan Squid Game gerçek oluyor. İzleyiciyi ekrana kilitleyen dizinin yarışmasına ise dünyanın dört bir yanından yarışmacılar katılacak.

Uzun süredir ilanı beklenen yarışma için Netflix çalışmalara başladı.

Netflix 4,5 milyon dolar ödüllü 'gerçek' Squid Game yarışması çekiyor - BBC News Türkçe

Squid Game’den esinlenen ve 10 bölümlük bir yarışma programı için dünyanın farklı bölgelerinden yarışmacılar aranmaya başlandı bile.

Yarışma programın adı ise “Squid Game: The Challenge” oldu.

Dizideki gibi 456 yarışmacının para ödülü için yarışacağı belirtilirken, yetkililer Squid Game’de olduğu gibi “ölümüne bir yarış” olmayacağını ve yarışmada şiddet kullanılmayacağını özellikle duyurdu.

YARIŞMACI OLMA ŞARTLARI

Squid Game: The Challenge': Netflix turns drama into reality show

Netflix’in belirlediği ödül ise 4.56 milyon doları (yaklaşık 77 milyon TL) olarak açıklandı. Türkiye'den de katılım sağlanması beklenen yarışmanın başvuru sayfasında ise “Yarışma dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan ve İngilizce bilenlere açık” denildi.

Platformun yarışmacı seçimi için açtığı web sayfasında "ABD", "İngiltere" ve "Global" olarak üç başvuru seçeneği bulunuyor ve katılım şartları ise şu şekilde;

Sosyal Medya Bakan Nebati'nin Burnu İle Coştu! Atilla Yeşilada Bu Defa Kendine Hakim Olamadı Dalgasını Geçti! Sosyal Medya Bakan Nebati'nin Burnu İle Coştu! Atilla Yeşilada Bu Defa Kendine Hakim Olamadı Dalgasını Geçti!

*Yarışmaya katılabilmek için en az 21 yaşında olmak, İngilizce konuşabilmek ve 2023'ün ilk aylarında 4 haftalık çekim için müsait olmak gerekiyor.

Başvurular internet üzerinden yapılıyor.

Yarışmada, Squid Game dizisindeki gibi 456 yarışmacı olacağı ve platformun yarışmacı seçimi için açtığı web sayfasında ABD, İngiltere ve global olarak üç başvuru seçeneği üzerinden yarışmacı toplanacağı biliniyor.