Dünya ABD'de yapılan araştırma sonucu ile adeta ayağa kalktı ki zira koronavirüs aşısının ölümleri yüzde 84 artırdığını ortaya çıktı...

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden

Pfizer-Biontech’in mRNA koronavirüs aşılarının, yeterince test yapılmadan piyasaya sürüldüğü iddiaları, dünya basınında birçok defa gündeme gelmişti ki, her seferinde üstü kapanmış ve savunmaya geçilmişti.

Ancak ABD'de yapılan araştırma sonucunda mRNA teknolojisiyle geliştirilen koronavirüs aşısının, 18-39 yaş arası erkeklerde kalp sorunları ve kalp krizine bağlı ölümleri yüzde 84 artırdığını ortaya koydu ve bu bilgi de basına aktarıldı.

Aşının, kovid-19 virüsüne karşı bağışıklık kazandırdığı, semptomları hafiflettiği ve hastalığa bağlı ölümleri büyük oranda azalttığı, neticede dünyada kovid salgınının sona erdiği ve yeniden normalleşme başladığı söylenilirken kovid yasakları ve maske uygulamaları da son bulmuşştu.

Ancak başta ABD, vatandaşlarına “hatırlatma dozu” olmalarını ve aşıya devam etmelerini önerirken dünya çapında doktorların yaptığı bu önerilere, birçok bilim insanı karşı çıkmıştı.

Kovid mRNA aşılarının özellikle genç erkeklerde kalp krizi riskini arttırdığına dair kuvvetli şüphelerin bulunduğunu ifade eden bilim insanları, mRNA aşılarının yan etkilerini araştırmak için kapsamlı bir çalışma başlattılar ve ortaya çıkan sonuç resmen bir "skandal" oldu.

ABD Florida Eyaleti Sağlık Kurumu, mRNA kovid aşıları ve bağlı kalp rahatsızlıklarını araştırırken Kovid mRNA aşıları sebebiyle, 18-39 yaş arası erkeklerde kalp rahatsızlığı ve kalp krizine bağlı ölümlerde yüzde 84 artış yaşandığı ortaya çıktı.

Bu ölümlerin önemli bir kısmının, aşıdan sonraki 28 gün içinde gerçekleştiği ve gözlemlendiği bildirilirken, yapılan çalışmada, aşılar sonrası 25 haftalık süreç de ayrıca takip edildi ve kalp sağlığı açısından her türlü inceleme yapıldı.

Yapılan çalışmada ise dikkat çeken şu ifadeler kullanıldı: “Her yaş grubundan erkekte mRNA aşılarına bağlı kalp rahatsızlığı ve kalp krizi sonucu ölümlerde artış gözlemlendi.”

Aşının salgın döneminde gerekli ve faydalı olduğuna dikkat çeken araştırmada, “Salgın döneminde aşının faydaları, zararından daha çoktu ve aşı uygulaması gerekliydi. Artık salgın bitti, dünya nüfusu koronavirüse karşı bağışıklık kazandı. Aşının zararları, faydasının önüne geçti. Kovid aşılarına ve özellikle mRNA aşılarına gerek kalmamıştır.” denildi.

Bu arada özellikle kan pıhtısı (miyokardit) ve kalbi çevreleyen fibroseröz kesede iltihaplanma (perikardit) gibi rahatsızlığı olan kişilerin, mRNA aşılarından uzak durmaları tavsiye edildi.