Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken dünyanın konuştuğu bir tehdit savaşa damgasını vurdu...

Son Dakika! Mersin'de Polisevine Bombalı Saldırı! Son Dakika! Mersin'de Polisevine Bombalı Saldırı!

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken dünyanın konuştuğu bir tehdit savaşa damgasını vurdu...

İngiltere’nin Ukrayna lideri Zelenskiy’e olan desteği sonrası iyice gerilen Rusya'da devlet televizyonlarından tehditler yağdı. Rossiya 1'de yapılan bir yayında İngiltere'nin Rusya'ya karşı tehditlerine tepki gösterilirken "Sarmat" füzesinin İngiltere'yi sonsuza kadar boğmaya yeteceğini belirten Rus sunucu, "Tek bir fırlatmada Boris ve İngiltere artık yok." demesi ile dikkat çekti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Rusya’ya karşı Ukrayna’nın yanında olmaya devam edeceklerini ve Ukrayna'ya silah desteği vermeyi sürdüreceklerini açıklaması sonrasında Rusya’dan gelen açıklamalar tüm dünyayı şoke etti.

Bu arada Rusya devlet televizyonunda İngiltere yok edilmekle tehdit edilerek bir simülasyon yayınlandı.

2

Geçtiğimiz günlerde Avrupa başkentlerini hedef alan nükleer harita yayınlayarak dünyayı tehdit eden ülke Rusya'da, devlet televizyonu Rossiya 1, şimdi de bir ülkeyi haritadan silebilecek silahlara ait simülasyonu ekranlarına taşıması ile gündem oldu.

Sunucu Kiselyov, devlet televizyonlarındaki "Ada o kadar küçük ki, bir Sarmat füzesi onu sonsuza kadar boğmaya yeter. Rus füzesi Sarmat, dünyanın en güçlüsü; Teksas veya İngiltere büyüklüğünde bir alanı yok edebilir. Tek bir fırlatmada Boris ve İngiltere artık yok." sözleri ile dünya basınının da gündemine girdi.

Boris Johnson'dan, Putin'e karşı 6 maddelik plan - Son Dakika Dünya Haberleri