Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

19 Kasım 2020 Perşembe 15:22:08

Son Güncelleme: 19/11/2020 15:22:19

50 Cent’ten Trump itirafı geldi! Onun teklifini değerlendirdim!

ABD’de 3 Kasım’da yapılan ve tartışmalara neden olan başkanlık seçiminin ardındani dünyaca ünlü rapçi 50 Cent’ten Donald Trump ile ilgili bir itiraf geldi. Öte yandan 14 milyar doları bulan seçim harcamaların rekor kırdığı belirtildi.

3 Kasım’da yapılan ABD Başkanlık seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre 290 delegeye ulaşan Joe Biden, 21 Ocak’ta başkanlık koltuğuna oturacak. Hileli oyların bulunduğu ve seçimin çalındığına yönelik iddialarını sürdüren Trump yönetimi henüz yenilgiyi kabullenmiş değil. Bu çalkantılı ortamda ünlü rapçi 50 Cent’ten de bir açıklama geldi.

“İtiraf edeyim, teklifi değerlendirdim”

Ünlü rapçi, seçim kampanyası sürecinde kendisini desteklemesi için Trump’tan para teklifi aldığını belirtti. 500 bin dolarlık ilk teklifin daha sonra iki katına çıkarıldığını kaydeden 50 Cent, teklifi değerlendirdiği itiraf etti. Trump’ın kendisini politika için kullanmasından çekindiğini aktaran ünlü rapçi, 1 milyon dolarlık teklifi geri çevirdiğini ifade etti.

“Trump’a oy vereceğini söylemişti”

Seçimden önce Trump’a oy vereceğini söyleyen 45 yaşındaki rapçi, Biden’ın vergi planlarını topa tutmuştu. Yüzde 62 gibi yüksek bir vergi rakamının adil olmadığını kaydeden 50 Cent, “20 Cent olmaya niyetim yok” demişti.

Seçimlerde harcama rekoru: 14 milyar dolar!

Öte yandan yapılan bir araştırma 3 Kasım’da gerçekleşen seçimlerde harcama rekoru kırıldığını ortaya çıkardı. Sorumlu Politika Merkezi tarafından yapılan araştırma, toplamda 14 milyarın seçim için harcandığını gösteriyor. Araştırma, bu yıl yapılan kampanyanın daha çok dijital reklamlara yönelik olduğu vurgulandı.

Üzerinde “Make America Great Again” yazılı Trump şapkalarının 8 milyon dolara mal olduğu açıklandı. Personel harcamalarına Trump’tan daha çok önem veren Biden 50 milyon dolar, Trump ise 20 milyon dolar harcadı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı