Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

20 Kasım 2020 Cuma 02:31:45

ABD Başkan Yardımcısı: Yasaklar Olmayacak, Okullarımız Açık Kalacak!

ABD’de vaka sayıları her saniye artıyor.

ABD Başkan Yardımcısı ve Beyaz Saray Koronavirüs Görev Gücü Başkanı Mike Pence, ülkesinin son dönemde coronavirüs nedeniyle ulusal karantina uygulamasına dönük beklentilere yanıt verdi.

Hiçbir zaman bundan sonraki dönemde ulusal tam kapanma uygulamayacaklarını ve okulları bir daha hiçbir zaman için kapatmayacaklarını belirten Pence, “Başkan Trump okulların açık kalmasını ve tüm ABD’nin işler vaziyette olmasını istiyor. Ulusal tam kapanma asla gerçek olmayacak” dedi.

Trump’ın bu konuda ulusal tam kapanmaya destek vermediği gibi CDC tarafından da okulların kapanmasının asla önerilen bir karar olmadığına işaret eden Pence, bunun için CDC’nin yaptığı açıklamaları referans gösterdi.

Pence, coronavirüs vaka sayısının son 30 gün içerisinde artışta olduğunu ve test pozitiflik oranının %5 iken bugün %10’a kadar yükseldiğini açıkladı. Ülkede Trump yönetimince ölümlerin %70 oranında alınan ‘başarılı önlemler’ sonucu önlendiğini belirten Pence, “Başkan Trump yönetimi ölümleri büyük ölçüde engellemiş durumda” dedi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı