ABD Fetullah Gülen’i bu yüzden koruyor!

Hazırladığı raporla Türkiye Dışişleri Bakanlığı, ABD-FETÖ ilişkisini ve silahlı terör örgütünün nasıl bir istihbarat ağına sahip olduğunu ortaya koydu. Rapor dikkatle incelendiğinde Fetullah Gülen'in "ABD'nin sırlarını bildiği için" dikkatle korunduğu ve Türkiye'ye iadesinin mümkün olmadığı anlaşılıyor.

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) ülke ülke hazırladığı insan hakları raporunda Fetullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) “Gülen hareketi” şeklinde nitelendirmesine tepki gösterilen Türkiye Dışişleri Bakanlığı raporunda, silahlı terör örgütünün elebaşı Fetullah Gülen’in başta CIA olmak üzere 1996 senesinde çok sayıda yabancı gizli servis elemanıyla “diplomat” adı altında görüşmelere başladığına dikkat çekiliyor.

Gülen, gizli servislerle görüşüyor!

Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan raporda CIA’in 21 Mart 1999 tarihinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’i ABD’ye aldığı, Fetullah Gülen’in alınmasının FETÖ’ye önemli hareket kabiliyeti ve dış destek kazandırdığı, FETÖ’nün ABD/CIA için taşıdığı “küresel enstrüman” özelliğinin daha da güçlendiği, Fetullah Gülen’in adeta küresel sermayenin izdüşümü durumuna geldiği ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) bütün temaslarında gizli servis elemanları ve yetkilileri bulunduğu, FETÖ’nün bütün işlemlerinin CIA’den alınan talimatlarla yürütüldüğü belirtildi.

FETÖ’nün varlıkları

FETÖ’nün örgütlenme konusunda en önemli aracının eğitim kurumları olduğunun altı çizilen Türkiye Dışişleri Bakanlığ raporunda FETÖ’nün 170 ülkede 767 okulu olduğu, dünya genelinde ise 520 şirket, 205 medya kuruluşu, 269 vakıf, 327 dernek, 252 STK ve 216 hastanenin olduğu bilgisi verildi.

Okullar para aklama merkezleri

Terör örgütüne ait okullarının, CIA başta olmak üzere, uluslararası gizli servis ağlarının izni, gözetimi ve kullanımı altında çalıştığı belirtilen raporda, okulların para aklama merkezi gibi, ülkeler arası para transferleri için de kullanıldığı bilgisi paylaşıldı.