Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

13 Kasım 2020 Cuma 09:12:17

ABD’de Arizona’nın galibi belli oldu!

ABD’de Joe Biden ile Donald Trump’ın kozlarını paylaştığı başkalık seçiminde Arizona eyaletinde ipi az farkla Biden göğüsledi.

ABD’de henüz resmi olarak sonuçlanmayan başkanlık seçiminden haberler gelmeye devam ediyor. Gelen bilgilere göre Demokrat aday Biden, Arizona’da yüzde 49,4 oy oranına ulaştı ve yüzde 49,06 oy toplayan Cumhuriyetçi Donald Trump’ı geride bıraktı. Arizona’da yaklaşık 11 bin oyla ipi göğüsleyen Biden, 11 delege daha kazandı ve 290 delegeye ulaşmış oldu. Trump, son olarak Alaska eyaletini yüzde 56.9 oyla kazanmış ve 217 delegeye ulaşmıştı.

Kritik eyaletler olan Georgia ve Kuzey Carolina’da henüz sonuçlar belli olmadı. Georgia’da 16, Kuzey Carolina’da 15 delege olduğu biliniyor. ABD’deki başkanlık seçimi sistemine göre, ülkeye dağılmış durumdaki 538 delegenin 270’inde ulaşan aday seçimi kazanıyor.

Biden’ın zaferini Trump kabul etmiyor!

ABD’de seçim gerilimi dinmek bilmiyor. 3 Kasım’da başlayan seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre 290 delegeye ulaşan Joe Biden seçimi kazandı. Seçim sonuçlarını kabul etmeyen Başkan Donald Trump, postayla kullanılan oyların hileli olduğunu iddia ediyor.

Trump, seçmen listelerinde ölü seçmenlerin olduğunu ve ölü seçmenlere oy kullandırıldığını iddia ediyor. İncelenen listelerde gerçekten de ölü seçmenlerin olduğu ancak oy kullandırıldığına dair herhangi bir kanıt bulunmadığı bildiriliyor.

İstifa eden Jeffrey’den Biden’a Orta Doğu tavsiyesi!

Bazı Trump kadrolarının istifa etmesi de seçim yenilgisinin bazı çevreler tarafından kabul edildiğini gösteriyor. Trump’ın bu ay görevden ayrılacağı duyurulan Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey de Biden’a seslendi. Jeffrey, Biden’a verdiği tavsiyede, Trump’ın Orta Doğu politikalarından sapmaması gerektiğini bildirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı