Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

25 Aralık 2020 Cuma 15:54:26

ABD’de halka iguana yağmuru uyarısı! Kafanıza iguana düşebilir!

ABD vatandaşlarına son yılların en soğuk kışının yaşanacağına dair uyarılar yapılıyor. Halk kar yağışı ve fırtınaların yanı sıra gökten yağabilecek iguanalara karşı da uyarıldı.

ABD’de son zamanlarda görülen en soğuk kış yaşanıyor. Önceki hafta ABD’nin doğu bölgelerinde son zamanların en büyük kar fırtınalarından biri görüldü.

Fırtına nedeniyle meydana gelen kazalarda birçok kişi yaşamını yitirdi. Hatta fırtınanın boyutları öyle seviyelere ulaştı ki New York eyaletinin Tioga bölgesinde yaşayan 58 yaşındaki Kevin Kresen’in başına akla gelmeyecek bir olay geldi. Kar küreme aracının savurduğu karlar, talihsiz adamın aracını kapattı ve Kressen araçta mahsur kaldı. Talihsiz adam donma tehlikesi geçirmek üzereyken 10 saat sonra kurtarıldı.

Uyuyan iguanalar çatılardan veya ağaçlardan düşebiliyor!

ABD Ulusal Hava Durumu Servisi, şimdi de yoğun kar yağışlarının beklendiği Florida’ya uyarılarda bulundu. Son yılların en soğuk kışının yaşanacağı Florida’da gökten iguana yağabileceği bildirildi. Bunun sebebi ise vücut sıcaklıklarını korumak isteyen iguanaların, çatılarda ve ağaç dallarında uyuması olduğu kaydedildi. Şok halinde olacakları için yere düşen iguanaların saldırganlaşabileceği ve onlardan uzak durulması gerektiği ifade edildi.

Ağaçtan düşen iguanaları satıyorlar!

Florida’da ilk defa 1960’lı yıllarda ortaya çıkan yeşil iguanaların, Güney Amerika’dan gelen ticaret kargolarıyla ülkeye girdiği düşünülüyor. 60 yıl içinde sayıları artan iguanaların bölgeye yayıldığı kaydediliyor. Ağaçtan düşüp ölen iguanaların “ağaç tavuğu” adı altında 1 dolara internetten satılması son zamanlarda yaygınlık kazandı. Vahşi yaşam ekolojisi profesörü Frank Mazzotti, iguanaların istilacı bir tür oldukları ve tatlarının oldukça leziz olduğunu kaydediyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı