Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

29 Aralık 2020 Salı 12:26:13

AB’den sert suçlama! Rusya kendi aşılarını satmak için diğer aşıları karalıyor!

Avrupa Birliğinin üst düzey temsilcilerinden Josep Borrell, Rusya’nın, kendi geliştirdiği koronavirüs aşısı olan Sputnik V’i satmak için diğer aşılar hakkında dezenformasyon yaptığını belirtti.

Rusya’nın diğer ülkelerde üretilen koronavirüs aşıları hakkında dezenformasyon ürettiğini belirten AB Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, yanlış bilgilerle mücadelenin önemini anlattı. İnternet üzerinden gerçekleri çarpıtan bilgilerin servis edildiğini aktaran Borrell, Rusya’nın kontrolündeki bazı aktörlerin bilinçli olarak bilgi kirliliği yarattığını kaydetti.

“Batıda üretilen aşılarla alay ediyorlar”

Borrell, Rusya’daki devlet kontrollü medyanın Pfizer-BioNtech, Moderna ya da Oxford gibi batı ülkelerinde üretilen aşılarla ilgili yanıltıcı bilgiler sunduğunu kaydetti. Bu medya organlarında söz konusu aşıları alaya alan ya da önemsizleştiren haberler yapıldığını ifade etti. Bu tarz yanıltıcı söylemlerin de özellikle Rusya’nın kendi aşısını satacağı ülkelerin basın organlarına sipariş edildiğini kaydeden Borrell, bunun halk sağlığıyla oynamak olduğunu dile getirdi.

“Rusya ve Çin bu konuda başı çekiyor”

Borrell, DEAŞ ve El Kaide gibi terör örgütlerinin de bu aşıların güvenilir olmadığına dair bazı çarpıtıcı bilgileri bulundukları topraklarda yaymaya çalıştığını aktardı. İnternet üzerinden yapılan dezenformasyon faaliyetlerinde Rusya ve Çin’in başı çektiğini belirten Borrell, bu odakların amaçlarının demokrasi ülkelerindeki köklü hukuki sistemin altını kazımak olduğunu dile getirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı