Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

10 Kasım 2020 Salı 16:38:18

Son Güncelleme: 10/11/2020 16:49:04

Adalet Bakanlığından Trump’a iyi haber! Soruşturma yapılacak!

Donald Trump’ın seçmle ilgili yolsuzlukların araştırılmasıyla ilgili itirazlar üzerine Adalet Bakanlığı yeşil ışık yaktı. Adalet Bakanı William Barr, soruşturma kararını verince bakanlıkta üst düzey bir istifa geldi.

ABD’de yapılan başkanlık seçimlerinde 290 delegeye ulaşarak Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump’ı deviren Demokrat aday Joe Biden resmi olmayan sonuçlara göre zaferini ilan etti.

Trump: Ölülere oy kullandırdılar!

Seçimin ardından Donald Trump ise oyların çalındığını iddia etti. Postayla kullanılan oyların hukuksuz bir şekilde kabul gördüğünü öne süren Trump, ölü seçmenlere oy kullandırıldığını söyledi. Seçimin ardından Trump tarafının itirazları tüm dünyanın gündemini meşgul ederken ABD Adalet Bakanı William Barr’dan da bir açıklama geldi.

Adalet Bakanlığı soruşturmaya izin verdi

Adalet Bakanı Barr, federal savcıların bu iddiaları incelemesine izin verdiğini aktardı. Barr, Adalet Bakanlığı makamına siyaseti bulaştırdığı için daha önce de eleştirilerin odağına yerleşmişti. Bakan Barr, seçimle ilgili bu iddiaları araştırılması için savcılara belge gönderdi.

Bakanlıkta üst düzey istifa

ABD basınında çıkan haberlere göre William Barr, bu kararının ardından seçim uzmanlarının hışmına uğradı. Özellikle Adalet Bakanlığındaki üst düzey bir istifa ABD’nin gündemine yerleşti. Barr’ın bu hamlesi üzerine Seçim Suçları Departmanı direktörü Richard Pilger istifasını duyurdu.

Joe Biden’ın zaferinin aldatmaca olduğunu ifade eden Trump, henüz Biden’ı kutlamadı. Başkanlık seçimlerinden sonraki geçiş sürecini başlatma görevi bulunan Genel Hizmet Yönetimi de henüz Biden’ın resmi başkanlığını ilan etmedi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı