Alman polisi, Alzheimer hastası Türk’ü ağır yaraladı!

Alman polisinin, Alzheimer hastası olduğu öğrenilen bir Türk'ü kimlik kontrolü esnasında silahla vurduğu öğrenildi. 63 yaşında olduğu belirtilen Türk'ün ağır yaralandığı bildirildi.

almanya_türk2

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya’dan tepki çeken görüntüler geldi. Söz konusu görüntülerde, Türk olduğu öğrenilen H.T.’nin, elinde bulunan oyuncak kamyonu polis memuruna fırlattığı görüldü. Bunun üzerine öfkelenen polis memurunun H.T.’ye silahla acımasız bir şekilde 3 defa ateş ettiği fark edildi.

“Hastanede tedavi altında”

Konuya dair açıklama AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) MKYK (Merkez Karar ve Yönetim Kurulu) mensubu Metin Külünk’ten geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Külünk, Almanya’nın Bavyera eyaletinde bir polis memurunun, Türk olduğunu söyleyen bir kişiye ateş ettiğini dile getirdi. Alzheimer hastası olduğu öğrenilen kişinin elinde sadece oyuncak kamyonetlerin bulunduğunu aktaran Külünk, buna rağmen polis memurunun ateş ettiğini ve söz konusu Türk vatandaşının şimdi hastanede tedavi altında olduğunu duyurdu. Külünk, Alman yetkililerinin üstüne düşeni yapmasını talep etti.

“Tehdit etti”

Almanya polisi de konuya dair bir açıklamada bulundu. Söz konusu açıklamada, Krumbach beldesinde 1 Nisan Perşembe günü polis memurunun ateş etmesi neticesinde bir kişinin ağır şekilde yaralandığı kaydedildi. Açıklamada, 63 yaşındaki şahsın başka bir insana ait mülkte bulunduğu ifade edilirken, uyarılara rağmen söz konusu kişinin polis memuru ile iş birliği yapmadığına dikkat çekildi. Bu kişinin agresif bir tavır sergilediği ve polis memuruna tehditler savurduğu kaydedilen açıklamada, daha sonra da elinde bulunan keskin bir maddeyle saldırdığı aktarıldı.

“Biber gazı sonuç vermedi”

Açıklamada, uyarı ateşi ve biber gazıyla müdahalenin sonuç vermediği ifade edildi. Bunun üzerine polis memurunun ateş etmek zorunda kaldığı kişinin ağır yaralandığı belirtilen açıklamada, 63 yaşındaki kişinin hastanede tedavi altına alındığı ve hayati tehlikesinin olmadığı kaydedildi.

Tahkikat başlatıldı

Öte yandan, tepki çeken olaya dair tahkikat başlatıldığı bildirildi.