Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

18 Kasım 2020 Çarşamba 09:23:41

Alman Savunma Bakanı’ndan ABD açıklaması! ABD olmadan Avrupa kendini koruyamaz!

ABD ve NATO olmadan Avrupa’nın kendine olan güvenini kuramayacağını belirten Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer önemli açıklamalarda bulundu. Karrenbauer, Avrupa’nın kendisini koruyacak durumda olmadığını söyledi.

Almanya’dan gelen açıklama, Avrupa’nın kendisine olan güvenini sorgulaması gerektiğini ortaya koyuyor. AB’nin savunma politikaları üzerine açıklamalar yapan Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer, Avrupa’nın tek başına kendisini koruyamayacağını belirtti.

“ABD olmadan olmaz”

ABD’nin silah gücü olarak ne kadar önemli olduğuna değinen Karrenbauer, NATO ve ABD’siz bir Avrupa’nın savunmasız kalacağını ifade etti. Avrupa’nın güvenlik konusunda ABD’ye bağımlı olduğunu belirten Karrenbauer, Almanya’nın da ABD olmadan kendini savunamayacağını söyledi.

“ABD, Almanya’daki askerlerini geri çekebilir”

Alman Savunma Bakanı, ABD’nin Almanya’daki askeri üssünde bulunan 9 bin 500 askeri geri çekme olasılığının bulunduğunu aktardı. Bu olasılığın, Demokratların seçim kampanyasındaki ifadeleri nedeniyle masaya yatırıldığını belirten Karrenbauer, ayrıntıları kestiremediklerini ifade etti.

“Türkiye, NATO üyesi olmasaydı…”

Türkiye’nin NATO üyesi olmaması halinde neler olabileceğini kestiremediklerini belirten Karrenbauer, Türkiye’ye ihtiyaçları olduğunu söyledi. Karrenbauer, stratejik çıkarlar nedeniyle Türkiye ile çalışacaklarını aynı zamanda da bölgedeki çıkarların korunacağını yineledi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı