Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

28 Aralık 2020 Pazartesi 10:29:23

Almanya’dan Suriyeli mülteci kararı! Yeni yılda sınır dışı uygulaması başlayacak!

Almanya İçişleri Bakanı Seehofer, ülkede yasalara uymayan Suriyeli mültecilerin yeni yılda sınır dışı edileceğini belirtti.

Avrupa’nın en çok mülteciye ev sahipliği yapan ülkesi olan Almanya’da 2021 yılı için yeni kararların alındığı bildirildi. 2021 yılında ülkede suç işleyen ve yasaları tanımayan Suriyeli mültecilerin Almanya’dan kovulacağını kaydeden Almanya İçişleri Bakanı Seehofer, bunun ülke düzeni için gerekli olduğunu dile getirdi. Bakan Seehofer, Almanya’nın Türkiye, Pakistan ve Uganda’dan sonra en çok mülteci ağırlayan ülke olduğunu hatırlattı.

“Hırsızlık ve katilliğe zemin oluşturamayız”

Her mültecinin dosyasının ayrı ayrı araştırılacağını kaydeden Almanya İçişleri Bakanı Seehofer, 1 Ocak’tan sonra sınır dışıların artacağının sinyalini verdi. Sınır dışı kararlarına mecbur olduklarını kaydeden Seehofer, yasalara uymayanların ülkede yaşamayı hak etmediğinin altını çizdi. Seehofer, bu kararları almadıkları takdirde ülkeden atılma korkusu olmayan mültecilerin hırsızlık ve katilliğe varan eylemlere imza atacak özgüvene sahip olabileceğine değindi. Bakan Seehofer, kendi devlet düzenlerinde böyle bir özgürlüğün söz konusu olamayacağının altını çizdi.

Dünya genelinde Türkiye, Avrupa’da ise Almanya birinci!

Koronavirüs salgınının da etkisiyle Almamya’ya yapılan mülteci başvurularında bu yıl yüzde 35 oranında azalma görüldü. 2020’nin Ocak ile Kasım ayı arasında yapılan toplam başvuru sayısının 93 bin 710 olduğu kaydedildi. Avrupa’nın en fazla mülteci ağırlayan ülkesi olan Almanya, kıtanın mülteci yükünün yüzde 24.3’ünü taşıyor. Bu alanda Almanya’yı İspanya ve Fransa izliyor. BM Mülteci Örgütü’nün verilerine göre dünya genelinde en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülke, yaklaşık 4 milyon göçmen barındıran Türkiye oldu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı