Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

26 Kasım 2020 Perşembe 13:58:34

Angela Merkel aşı için o tarihi gösterdi!

Koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesinin mümkün olmadığının altını çizen Almanya Başbakanı Merkel, aşının Noel’in başlangıcı olan 25 Aralık’tan önce gelebileceğini kaydetti.

Koronavirüs aşıları tüm dünyada gündemin bir numaralı maddesi olurken Almanya Başbakanı Angel Merkel’den de açıklama geldi. Parlamentoda yaptığı konuşmada önlemlerin gevşetilmesinin mümkün olmadığını kaydeden Merkel, tedbirlerin en az Ocak ayına kadar sürmesi gerektiğini söyledi. Aşılarla ilgili sorulara da yanıt veren Merkel, Noel’den önce aşının geleceği müjdesini verdi.

Koronavirüs aşılarında son durum!

Koronavirüsü dünyanın gündeminden silecek aşılarla ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. ABD’li Pfizer şirketi ile Alman BioNtech firmasının geliştirdiği aşının faz 3 çalışmaları sonucu yüzde 95 oranında koruma sağladığı aktarılıyor. Koruma oranı bir hayli yükse olan bu aşıların eksi 70 santigrat derecede muhafaza edilmesi gerekiyor. Aşılardan diğeri olan Çin menşeli Sinovac’ın aşısının da, faz 3 çalışmaları sonucunda yüzde 90 oranında etkili olduğu tespit edildi. Bu aşılar ise artı 4 santigrat derece sıcaklıkta saklanabiliyor.

Dünya genelinde vakalar artıyor

Koronavirüs vaka sayısı dünya genelinde 60 milyonu aştı. 42 milyondan fazla insanın hastalığı atlattığı, en az 1 milyon 400 bin kişinin ise kurtulamadığı belirtiliyor. Salgının en yoğun hissedildiği ABD’de ölüm sayısı 270 bine yaklaştı. Almanya’da ise toplam vaka sayısı 1 milyona yaklaşırken, ölüm sayısı da 15 bini aştı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı