Azerbaycan 2023'e kadar gelen turist sayısını ikiye katlamayı planlıyor!

Azerbaycan, 2023 yılına kadar gelen turist sayısını iki katına çıkarmayı planladığını belirtti. Azerbaycan Ulusal Turizm Tanıtım Bürosu Başkan

Azerbaycan 2023'e kadar gelen turist sayısını ikiye katlamayı planlıyor!

Azerbaycan, 2023 yılına kadar gelen turist sayısını iki katına çıkarmayı planladığını belirtti. Azerbaycan Ulusal Turizm Tanıtım Bürosu Başkanı Florian Sengstschmid, Bakü'deki Azerbaycan Otel Derneğinin İlk Genel Kurulu'nda söz aldı.

Ana hedeflerden birinin Azerbaycan'ı cazip ve başarılı turizm destinasyonlarından birine dönüştürmek olduğuna dikkat çekti.

Sengstschmid, 2023 yılına kadar olan turizm stratejisinin, deneyim birikimi, turizm, eğitim, yenilikler, teknolojiler, marka, pazarlama ve diğer alanlardaki eğitim gibi dokuz alanı kapsadığını söyledi.

Hükumetin ve iş dünyasının işbirliğinin, özellikle otel endüstrisinde turizmi geliştirmek için bu stratejinin kilit noktası olduğunu belirterek, hükumetin turizm şirketleri ile işbirliği halinde bu alanın daha hızlı gelişeceğini de sözlerine ekledi.

Azerbaycan Oteller Birliği Genel Kurulu, 4 Aralık'ta Bakü'de başladı. Etkinliğin ana hedefi, otelcilik sektörü uzmanlarını birleştirmek ve yeni kurulan Azerbaycan Otelleri Derneği'nin yapısı, tüzüğü, gelecekteki faaliyetleri ve hedefleri hakkında meclis katılımcılarını bilgilendirmek olduğu bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 13:42
YORUM EKLE