Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

3 Haziran 2019 Pazartesi 03:05:24

Azerbaycan, Aral Denizi’nde jeolojik keşif çalışması yapacak

2019 yılında Aral'daki jeolojik keşif projesinin ticari bileşeni üzerine müzakereler yapmak mümkündür. SOCAR Halkla İlişkiler ve Etkinlikler Daire

2019 yılında Aral'daki jeolojik keşif projesinin ticari bileşeni üzerine müzakereler yapmak mümkündür.

SOCAR Halkla İlişkiler ve Etkinlikler Daire Başkan Vekili Trend News, 16 Mayıs’ta Trend’e SOCAR, BP ve Özbekneftegaz arasında imzalanan Özbekistan’daki projelerde imzalanan anlaşmanın detaylarını söyledi.

I. Ahmedov'a göre, belge, incelenen ve analiz edilecek keşif çalışmalarının potansiyelini araştırmak için Özbekistan'ın Ustyurt bölgesinin potansiyeline odaklanıyor ve tarafların projenin ticari bir bileşeni hakkında müzakerelere başlayabilecekleri ilave malzemelerin mevcut olacağı göz ardı edilmeyecek, Bu onların çalışma umutlarını kaydetmelerine izin verecek “dedi.

BP, Trend’e ortak araştırma anlaşmasının 4 ay süreyle olduğunu ve daha önce Özbekistan’da imzalanan mutabakat belgesine dayanarak çalışmanın devamı olduğunu söyledi.

Geçen yıl, Özbekneftegaz, BP ve SOCAR, Özbekistan'ın yatırım blokları ve alanların potansiyel gelişimi için keşif çalışmaları hakkında iki bildiri imzaladı.

Ayrıca, Özbekneftegaz daha önce SOCAR ile stratejik işbirliği konusunda bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, Özbek uzmanlarının SOCAR'da hazırlanmasının yanı sıra Özbekneftegaz'ın Azerbaycan'da raflardaki projelere katılımını öngörmektedir.

“Özbekneftegaz”, Azerbaycan ve İngiliz firmalarının katılımının, arama verimliliğini artırmak için ileri yabancı teknolojilerin ve yöntemlerin kullanılmasına izin vereceğine inanıyor.

https://az.trend.az

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı