Ana sayfa DÜNYA Azerbaycan, BAE’ye ticaret heyetleri gönderecek!

Azerbaycan, BAE’ye ticaret heyetleri gönderecek!

0
PAYLAŞ

Azerbaycan Ekonomi Bakanı Shahin Mustafayev, Azerbaycan’ın 8-11 Aralık’ta Birleşik Arap Emirlikleri’ne ticaret heyetleri göndereceğini söyledi.

Mustafayev, Birleşik Arap Emirliklerinin kuruluşunun 47. yıl dönümü için düzenlenen etkinlikte bazı açıklamalar yaptı. Ürünlerimizi Made in Azerbaycan markası altında tanıtmak için, 8-11 Aralık tarihlerinde Abu Dhabi ve Sharjah’a ticaret heyetleri ile ziyaretler düzenleyeceğiz dedi. Azerbaycan’ın ticaret ofisinin de başlatıldığını sözlerine ekledi. 2017 yılında BAE’de faaliyet gösteren ve Dubai’deki Azerbaycan Ticaret Merkezi’nin kurulumunun tamamlandığını dile getirdi.

UAE’nin Azerbaycan’a 2,1 milyar dolar yatırım yaptığını, bunun 1,3 milyar dolarlık kısmının petrol sektörüne yapıldığını, 806 milyon dolarlık kısmının ise petrol dışı sektöre gerçekleştirildiğini açıkladı.

Bakan, BAE’ye 330 milyon dolar yatırım yaptığını belirterek, yaklaşık 300 BAE şirketinin Azerbaycan’da faaliyet gösterdiğini belirtti.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here