Azerbaycan birinci sınıf öğrencilerinin bilgisini değerlendirdi

Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov, ortaokulların ilk sınıflarda Küçük ve Büyük Özetleme Değerlendirmesini iptal eden bir kararname imzaladı. Fineko / a

Azerbaycan birinci sınıf öğrencilerinin bilgisini değerlendirdi
Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov, ortaokulların ilk sınıflarda Küçük ve Büyük Özetleme Değerlendirmesini iptal eden bir kararname imzaladı. Fineko / abc.az'a göre, okulların ikinci ve üçüncü sınıflarında sadece Küçük Özet Değerlendirme yapılacaktır.
Her bir ortaokul şimdi, her yarım yılın sonunda geniş kapsamlı bir değerlendirme yapacak. Özellikle, tüm derslerde 4., 9. ve 11. sınıflarda, orta öğretim için öngörülen konularda 5-7. Sınıflarda, 5-8. Sınıflarda lise ve spor salonlarında ve Pedagoji Konseyi tarafından onaylanacak üç ek konuda .

Belli konulara odaklanmayan okulların 10. sınıflarında (Pedagoji Konseyi tarafından onaylanan en fazla üç konuya odaklanan okullarda), Toplam Özet Değerlendirmesi yapılacaktır. Aynı ilke 10. sınıf liselerinde ve spor salonlarında da uygulanacaktır. Pedagojik Konsey kararıyla onaylanan final notlarına ilişkin konular hariç, belirli konulara odaklanmayan 5-8. Sınıflardaki lise ve 10.

Büyük Özetleme Değerlendirmesi 100 puanlık bir ölçekte yapılırken, Küçük Özetleme Değerlendirmesi öğretmen tarafından tüm derslerde her yarım yılda en az üç, en fazla altı kez yapılır.
Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 02:14
YORUM EKLE