Ana sayfa DÜNYA Azerbaycan tarımsal atıklardan enerji üretecek!

Azerbaycan tarımsal atıklardan enerji üretecek!

0
PAYLAŞ

Azerbaycan’ın Enerji Bakanlığı’ndan Sorumlu Genel Sekreteri Zaur Mammadov, Azerbaycan’ın tarımsal atıklardan enerji üretmesi planladığını belirtti.

Zaur Mammadov, tesislerde pamuk işleme sırasında yaklaşık üç tonluk atık üretimi gerçekleştiğini ve pamuk atıkların termal enerji kaynağı olarak kullanmayı planladığını açıkladı. Bunun yanı sıra şeker pancarından etanol üretmenin planlarının da yapıldığını sözlerine ekledi.

Mammadov, bu uygulamanın dünyada aktif olarak kullanıldığının ve özel sektör temsilcileri için bu konuda eğitim kursları düzenlendiğinin altını çizdi.

Mammadov, Enerji Bakanlığının ülkede alternatif enerji gelişimini kapsayan dört proje hazırladığını kaydetti. Azerbaycan şu anda alternatif enerji geliştirmek için ciddi adımlar atıyor. Bu amaçla, BAE, Abd ve Ab’den şirketler de dahil olmak üzere yabancı şirketler ve yatırımcılar ile görüşmelerin devam ettiğini açıkladı.

Genel Sekreter Zaur Mammadov, Norveçli şirketin Azerbaycan’ın alternatif enerji sektöründe bir destek sistemi oluşturulmasına yardımcı olacağının da bilgisini verdi.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here