Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

7 Aralık 2018 Cuma 00:08:52

Azerbaycan ve Suudi Arabistan enerji işbirliğini gözden geçirdi

Azerbaycan Enerji Bakanı Parviz Shahbazov, OPEC Dışişleri Bakanlığı İzleme Komitesi'nin 12. toplantısına katılmak için Avusturya'nın Viyana kentini

Azerbaycan Enerji Bakanı Parviz Shahbazov, OPEC Dışişleri Bakanlığı İzleme Komitesi'nin 12. toplantısına katılmak için Avusturya'nın Viyana kentini ziyaret etti.

Shahbazov, Suudi Arabistan Enerji, Sanayi ve Maden Kaynakları Bakanı Khalid bin Abdulaziz Al-Falih ile bir araya geldi. Toplantıda, son yıllarda petrol fiyatlarında değişikliklere neden olan etkenler, kısa ve uzun vadeli beklentiler, küresel petrol piyasasında durum ve talepler üzerinde duruldu.

Bakanlar, fiyat istikrarı ve dengesinin sağlanması için bazı görüş alışverişinde bulundular. OPEC ile OPEC dışındaki ülkeler arasında 2019 yılında yapılacak işbirliğinin sürdürülmesinin petrol piyasası düzenlemesi açısından önemli olduğu belirtildi.

Taraflar, İşbirliği Bildirgesi çerçevesinde Azerbaycan ile işbirliği konularına değindi. Suudi Arabistan ve Azerbaycan arasındaki enerji işbirliğinin genişletilmesi için fırsatlar da gözden geçirildiğinin bilgisi verildi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı