Ana sayfa DÜNYA Azerbaycan Vergi Bakanlığı ve SOCAR ortak açıklamada bulundu

Azerbaycan Vergi Bakanlığı ve SOCAR ortak açıklamada bulundu

0
PAYLAŞ

SOCAR ve Azerbaycan Vergi Bakanlığı’nın 10 Ocak’ta yaptığı ortak bir açıklamada, Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR’da gerçekleştirilen vergi denetimleri, yerinde yapılan denetimlerdir.

SOCAR’daki vergi denetimlerine ilişkin son bilgiler hakkında yorum yaparken, her iki yapı da bu denetimlerin Vergi Bakanlığının doğrudan sorumluluklarından biri olduğunu vurguladı.

“SOCAR da dahil olmak üzere herhangi bir şirkette vergi denetimi yapmak Vergi Bakanlığının temel ve doğrudan işlevsel görevlerinden biridir” dedi. “Her yıl bakanlık, SOCAR dahil olmak üzere büyük vergi mükellefleri arasında planlı denetimler gerçekleştiriyor. Şirkette bu yıl yapılan vergi denetimi de bir başka yerinde denetimdir. ”

“Bu vergi denetimlerini SOCAR’ın idari yapısındaki herhangi bir değişiklikle ilişkilendirmek yanlış” dedi. “Vergi denetimleri, her iki yapının faaliyetini etkilemeyen normal bir süreçtir ve şirket yetkilileri görevlerini yerine getirmeye devam eder.”

“SOCAR bölgedeki en büyük ulusal şirket ve Azerbaycan’daki en büyük vergi mükelleflerinden biri” dedi. “Aynı zamanda, 20 ülkede çalışan şirket, ülkenin çıkarlarını güvence altına alıyor ve ülkeye büyük kar payları getiriyor” dedi.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here