Azerbaycan'da çiftçilerin pazarlara erişimi kolaylaştırılacak

Devlet Tarım Ticaret Şirketi, Azerbaycan'da “yeşil pazarlar” yaratmayı, fuarlar düzenlemeyi, çiftçilere eğitimleri ve diğer girişimleri destekleme

Azerbaycan'da çiftçilerin pazarlara erişimi kolaylaştırılacak
Devlet Tarım Ticaret Şirketi, Azerbaycan'da “yeşil pazarlar” yaratmayı, fuarlar düzenlemeyi, çiftçilere eğitimleri ve diğer girişimleri desteklemeyi genişletmeyi planlıyor.

Şirketin yöneticisi Leyla Mammadova, Trend'e söyledi.

Kısa bir süre içerisinde, şirketin yurt içi ve yurt dışı kanallardan çiftlik ürünlerinin satışını düzenlediğini söyledi.

Mammadova'ya göre, şirketin mevcut planları arasında "yeşil pazarlar" ağının genişletilmesi yer alıyor:

“2020'de biri halihazırda faal olan“ yeşil piyasa ”adı verilen beş pazarın oluşturulması gerekiyor ve ikincisi yakın gelecekte açılacak ve yılın sonunda üçüncüsünün" Kırsaldan Kente "açılması planlanıyor.

Mammadova ayrıca "çiftlik kartları" hakkında da konuştu. Bu kartlar, geçen yıl Kasım ayında Devlet Tarım Ticaret Şirketi Kapital Bank ile birlikte verilmişti:

"Bu, bazı çiftçiler için bir çeşit maaş kartıdır ve bu kartı kullanırken hesap verebilirliğin çok iyi olduğunu ve çiftçi kartının kullanımının çok kolay olduğunu, bu nedenle ürünü satmak isteyen çiftçilerin sayısının arttığını not etmek önemlidir." Kartlar satılık değildir. " , aynı zamanda ihracat için "

Şirketin planları hakkında konuşan Direktör, Devlet Tarım Ticaret Şirketi'nin şu anda kadınların Azerbaycan Tarım ve Tarım Örgütü (FAO) ile ortaklaşa tarım sektörüne katılımı projesinin uygulanmasında rol oynadığını söyledi.

“Proje çerçevesinde tarım sektöründe aktif olan ve bu alanda girişimcilikle ilgilenen kadınları destekleyeceğiz ve onlara bilgi ve maddi destek sağlayacağız ve asıl amacımız kadın girişimcilerin tarımlarını geliştirmelerine ve üretimlerini genişletmelerine yardımcı olmak.”

https://az.trend.az
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 18:34
YORUM EKLE