Azerbaycan'da iş dünyası gümrük ihlalleri konusunda denetleme yapacak

Yetkili kurumların 1 Şubat 2019 tarihinden itibaren gümrük denetimini yapmaları için “Girişimcilikte Teftişin Askıya Alınması Kanunu” ndaki deği

Azerbaycan'da iş dünyası gümrük ihlalleri konusunda denetleme yapacak
Yetkili kurumların 1 Şubat 2019 tarihinden itibaren gümrük denetimini yapmaları için “Girişimcilikte Teftişin Askıya Alınması Kanunu” ndaki değişiklik Azerbaycan’da kabul edilmiştir.

Bu bağlamda, ilgili yasadaki değişiklikler 28 Aralık'ta Azerbaycan parlamentosu genel kurulunda görüşülmüştür.

“Girişimcilikte Teftişin Askıya Alınması Hakkında Kanun” un halihazırdaki sürümüne uygun olarak yalnızca vergi denetimlerinin yanı sıra, ilgili yürütme otoritesinin kalite kurallarına uyumu, ilaçların güvenliği ve kontrolü konusundaki kontrolünün uygulanması ile ilgili denetimler Gıda ürünlerinin güvenliği ile ilgili olarak, insan yaşamı ve sağlığına ciddi tehdit oluşturan davaların denetlenmesi, devletin ilgili icra makamı tarafından onaylanan devletin güvenlik ve ekonomik çıkarları, Bu yasanın 1. maddesinde öngörülen süre.

Bu denetimler sadece ilgili yürütme otoritesi tarafından belirlenen kısıtlamalar göz önünde bulundurularak yapılabilir.

Yeni tekliflerde, belirtilen her şeyle birlikte, ilgili yürütme otoritesi tarafından gümrük denetimiyle bağlantılı olarak belirlenen teftişlerin yapılabileceği belirtilmektedir.

“Girişimcilikte Teftişin Askıya Alınması Hakkında Kanun” Madde 2.1'de belirtilen teftişler hariç, Azerbaycan'da girişimcilik alanında yapılan teftişler 1 Ocak 2021 tarihine kadar askıya alınmaktadır.
Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 16:52
YORUM EKLE