Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

29 Aralık 2018 Cumartesi 16:52:27

Azerbaycan’da iş dünyası gümrük ihlalleri konusunda denetleme yapacak

Yetkili kurumların 1 Şubat 2019 tarihinden itibaren gümrük denetimini yapmaları için “Girişimcilikte Teftişin Askıya Alınması Kanunu” ndaki deği

Yetkili kurumların 1 Şubat 2019 tarihinden itibaren gümrük denetimini yapmaları için “Girişimcilikte Teftişin Askıya Alınması Kanunu” ndaki değişiklik Azerbaycan’da kabul edilmiştir.

Bu bağlamda, ilgili yasadaki değişiklikler 28 Aralık'ta Azerbaycan parlamentosu genel kurulunda görüşülmüştür.

“Girişimcilikte Teftişin Askıya Alınması Hakkında Kanun” un halihazırdaki sürümüne uygun olarak yalnızca vergi denetimlerinin yanı sıra, ilgili yürütme otoritesinin kalite kurallarına uyumu, ilaçların güvenliği ve kontrolü konusundaki kontrolünün uygulanması ile ilgili denetimler Gıda ürünlerinin güvenliği ile ilgili olarak, insan yaşamı ve sağlığına ciddi tehdit oluşturan davaların denetlenmesi, devletin ilgili icra makamı tarafından onaylanan devletin güvenlik ve ekonomik çıkarları, Bu yasanın 1. maddesinde öngörülen süre.

Bu denetimler sadece ilgili yürütme otoritesi tarafından belirlenen kısıtlamalar göz önünde bulundurularak yapılabilir.

Yeni tekliflerde, belirtilen her şeyle birlikte, ilgili yürütme otoritesi tarafından gümrük denetimiyle bağlantılı olarak belirlenen teftişlerin yapılabileceği belirtilmektedir.

“Girişimcilikte Teftişin Askıya Alınması Hakkında Kanun” Madde 2.1'de belirtilen teftişler hariç, Azerbaycan'da girişimcilik alanında yapılan teftişler 1 Ocak 2021 tarihine kadar askıya alınmaktadır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı